رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
  • سه شنبه 30 دسامبر 2014 - 10:33
  • کد خبر : 688
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) در محکومیت بازداشت شیخ علی سلمان

  مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) در بیانیه ای بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت وفاق اسلامی بحرین را محکوم کرد.   به گزارش علویون از ابنا؛ در پی بازداشت «حجت الاسلام شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت ملی وفاق اسلامی بحرین به دست رژیم بحرین، مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) بیانیه ای صادر کرد. ترجمه […]

  مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) در بیانیه ای بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت وفاق اسلامی بحرین را محکوم کرد.

   

  به گزارش علویون از ابنا؛ در پی بازداشت «حجت الاسلام شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت ملی وفاق اسلامی بحرین به دست رژیم بحرین، مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) بیانیه ای صادر کرد.

  ترجمه متن کامل این بیانیه ــ که به زبان عربی صادر شده است ــ به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  «وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الْأَبْصَارُ»

  مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) بشدت اقدام دستگاه امنیتی بحرین در احضار و بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت وفاق اسلامی بحرین را محکوم می کند. این اقدام خودسرانه و مخرب دستگاه امنیتی بحرین در ادامه اقدامات سرکوبگرانه و ظالمانه رژیم بحرین در حق علماء، سیاستمداران، فعالان و عموم مردم این کشور است. دستگیری شیخ سلمان به عنوان نمونه ای از نقض آشکار ارزش های اسلامی و مبانی حقوق بشر در حوزه آزادی بیان، حقوق شهروندی و شرکت مسالمت آمیز در روند سیاسی به شمار می رود.

  این اقدامات خودسرانه پس از آن صورت گرفت که رژیم بحرین در برگزاری یک انتخابات پارلمانی عادلانه شکست خورد و با بی ارزش شمردن حقوق شهروندان، حق مردم بحرین را در رسیدن به آزادی و کرامت انسانی نقض کرد.

  رژیم بحرین به جای اجابت درخواست های بین المللی در خصوص اعطای آزادی به مردم و آزادکردن زندانی های سیاسی، فضای این کشور را امنیتی کرده است و رهبران معارضه بحرین را تحت تعقیب قرار داده است.

  بر این اساس ما از رژیم بحرین می خواهیم که به شخصیت های علمی و ملی بارز این کشور ــ از جمله شیخ علی سلمان که از نمادهای اصلاح در این کشور است ــ احترام بگذارد. همچنین از تمام نهادهای بین المللی از جمله سازمان حقوق بشر می خواهیم تا با دخالت سریع خود، موجبات آزادی بی قید و شرط شیخ علی سلمان و باقی زندانی های سیاسی بحرین را فراهم کنند. ادامه زندانی بودن چنین افرادی نقض حق افراد در حوزه آزادی بیان و تشکیل جمعیت های سیاسی به شمار می رود.

  مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام)
  هشتم دی ماه 1393

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار