رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 11 November
 • قائم مقام اسبق باشگاه استقلال گفت:جدایی کاوه رضایی فوروارد اصلی استقلال در این برهه از فصل که کادر فنی و هواداران تیم روی آن حساب ویژه ای باز کرده اند به هیچ عنوان حرفه ای نیست.

  به گزارش عصرساري،پیرو انتشار گزارش هایی مبنی بر جدایی احتمالی مهاجم اصلی تیم استقلال در ازای پرداخت مبلغ توافق شده در قراردادش به باشگاه استقلال موجی از نگرانی بین هواداران این تیم در فضای مجازی به راه افتاد که یکی از مسئولان باتجربه پیشین استقلال در امر نقل و انتقالات هم نسبت به این مهم واکنش نشان داد.

  علی نظری جویباری در گفت و گو با مشرق، در ارتباط با موضوع مطرح شده در رسانه ها که از جدایی احتمالی کاوه رضایی از استقلال خبر می دهد اظهار داشت: من سالیان سال با صدها بازیکن در باشگاه استقلال قرارداد بستم و هرگز چنین مجوزی برای بازیکنی به این شکل که هر زمان دلخواهش بود از تیم جدا شود صادر نکردم.

  *بازیکن باید آخر فصل جدا شود نه وسط آن
  وی ادامه داد: البته برای برخی بازیکنان این شرایط را در نظر می گرفتیم که اگر در اردیبهشت یا خرداد یعنی آخر فصل، قصد جدایی داشتند با پرداخت 20، 30 یا 40 درصد از قراردادشان به باشگاه اجازه جدایی برای آنها صادر می کردیم تا بتوانیم با پولی که به باشگاه تزریق می شد بازیکنی در حد و اندازه های نفر جدا شده جذب کنیم. چون در وسط فصل نه بازیکنی حاضر است از تیمش جدا شود و نه مربیان تیم ها اجازه جدایی به بازیکنان شان را می دهند. با همین تجربه بود که هرگز در نیم فصل چنین اجازه ای برای بازیکنان در نظر نمی گرفتیم.

  *رضایت منصوریان مهمترین شرط است
  مسئول نقل و انتقالات باشگاه استقلال در بسیاری از فصول گذشته لیگ برتر اضافه کرد: از این مهمتر اینکه حتی اگر یک بازیکن با این شرایط هم می توانست چنین بندی را در قراردادش بگنجاند باز هم باید در آن قید می شد که با اجازه و رضایت سرمربی می تواند از تیم جدا شود. وقتی سرمربی نتواند نفر جایگزینی برای بازیکن اصلی اش پیدا کند قطعا با جدایی اش موافقت نخواهد کرد. آیا در حال حاضر منصوریان با این جدایی موافق است و اصلا آیا می تواند مخالفتی داشته باشد؟

  *کاوه مهاجم تاپی است که نباید از دست برود
  نظری جویباری در ارتباط با مهاجم استقلال به مشرق گفت: کاوه رضایی یکی از ستون های اصلی تیم استقلال است. قطعا منصوریان دلش نمی خواهد این بازیکنش را از دست بدهد چون هم ردیف او بازیکنی ندارد که جایگزینش کند. زمانی که بنده در باشگاه استقلال فعالیت می کردم و امیر قلعه نویی سرمربی تیم بود خیلی تلاش کردیم تا این بازیکن را به خدمت بگیریم ولی شرایط به گونه ای پیش رفت که این امر ممکن نشد و کاوه به ذوب آهن رفت و حالا که این بازیکن تاپ بعد از سال ها لباس استقلال را پوشیده و مدیران باشگاه هم این همه بعد از جذبش تبلیغات به راه انداختند دور از ذهن است که بدون در نظر گرفتن چنین روزهایی هر بندی را در قراردادش گنجانده باشند.

  *باشگاه باید حرف آخر را بزند
  وی افزود: قرار گرفتن چنین بندی که مدیر برنامه های بازیکن از آن یاد کرده در متن قرارداد به هیچ عنوان حرفه ای نیست. یعنی بعید می دانم مدیران استقلال تا این حد خام باشند که حاضر شوند این بند را در قرارداد رضایی بگنجانند. قرارداد هر طوری بسته می شود باید در نهایت حق فسخ آخر با باشگاه باشد نه بازیکن. بازیکن که نباید برای باشگاه شرط بگذارد. بسیاری از این شروط دوستانه است ولی در نهایت این باشگاه است که می تواند اجازه جدایی بدهد و همیشه ما در این سال ها حق آخر را برای باشگاه در نظر می گرفتیم. این نوع جدایی نه منطقی است نه حرفه ای.

  *نیم فصل وقت این کارها نیست
   مسئول اسبق باشگاه استقلال همچنین تأکید کرد: نیم فصل زمان خوبی برای جدایی چنین بازیکنانی که از ستون های اصلی تیم هستند نیست. چرا که نفرات جایگزین شان از دیگر تیم ها قادر به جدایی از باشگاه های شان نیستند. منطقی هم نیست مربی فلان تیم که خودش رقیب استقلال است یا تیمش در صدد ماندن در لیگ برتر است بخواهد بهترین فورواردش را از دست بدهد و تیمش را تضعیف کند.

  *قطعا برانکو با این خواسته کاوه مخالف بوده است
  نظری جویباری در ارتباط با اتفاقات ابتدای فصل و کش و قوس های مربوط به عقد قرارداد کاوه رضایی با استقلال و مذاکرات جدی اش با باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سئوال مشرق که آیا ممکن است دلیل اصلی عدم حضور رضایی در پرسپولیس همین بند بوده باشد گفت: من در آن برهه هیچ اطلاعی از ریز مذاکرات رضایی با استقلال و پرسپولیس نداشتم ولی قطعا این بند هم می توانسته یکی از درخواست هایی بوده باشد که این بازیکن یا مدیر برنامه اش مطرح کرده اند. ولی این را مطمئن هستم که اگر این را از برانکو می خواستند قطعا با آن مخالفت می کرده و شاید بتوان همین موضوع را یکی از دلایل پرسپولیسی نشدن رضایی دانست. ما صدها قرارداد با بازیکنان مختلف داخلی و خارجی بستیم و در آن پاداش، جریمه و حق جدایی و این مسایل را گنجاندیم ولی هرگز همه اختیار را به بازیکن ندادیم.

  *رضایی پول قراردادش را هم پس می دهد؟
  وی که از موضوع پرداخت 250 هزار دلاربرای جدایی بی قید و شرط مطلع شد بیان کرد: آیا رضایی برای جدایی مبلغی که از باشگاه استقلال دریافت کرده و خبر داریم که کم هم نبوده را نیز به باشگاه برمی گرداند؟ البته کلا منطقی نیست که این اتفاق رخ بدهد اما اگر چنین اتفاقی هم رخ داد آیا رضایی پولی که از استقلال گرفته را هم به باشگاه پس می دهد؟ آیا مدیران باشگاه این توان را دارند یا در قرارداد کاوه این را هم دیده اند که در چنین شرایطی از مبلغ پرداخت شده به او لااقل بخشی را هم پس بگیرند؟

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار