رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • اگر به مستندات شورای نخست تهران هم نگاهی بیندازیم می بینیم که هرکجا تنش و التهاب و درگیری رخ داده رد پای آقای حکیمی پور پررنگ بوده و به وضوح قابل رصد است.

  به گزارش عصرساري،سرویس اجتماعی فردا؛ شهر نوشت: محسن پیرهادی  با انتقاد از حواشی رخ داده در شورای شهر با تاکید بر اینکه پیش از آغاز چهارمین شورای شهر تهران و در زمان انتخابات و حتی پیش تر از آن در آستانه آغاز رقابت های تبلیغاتی بسیاری از اعضا نسبت به حضور این اعضای فتنه گر اعلام خطر کرده بودند، تصریح کرد: در همان زمان نیز اعلام کردیم قرار است افرادی پا به صحنه شورای شهر بگذارند و برای شهر تهران تصمیم سازی کنند که سابقه درخشانی در ایجاد التهابات در شوراهای گذشته داشته اند.

  وی با اشاره به اینکه مستندات تمامی این رفتارهای سیاسی و حتی مدارک کارشناسانی که اقدام به جاسوسی و اقدامات خرابکارانه کرده اند و امروز محکوم شده اند موجود است، خاطرنشان کرد: از ابتدای شکل گیری شورای چهارم تا به امروز شاهد بودیم که برخی اعضای اصلاح طلب تلاش کردند فضا و چهره شورا و شهر را ملتهب کنند. به طوری که در کمیته های تخصصی کمیسیون هایی که عضو بوده اند اقدام به بکارگیری مشاورانی کردند که با سرویس های بیگانه ارتباط داشته و به دنبال خرابکاری بوده اند. مشاورانی که آمده بودند تا برای این اعضا تصمیم سازی کنند و برای یک شهر تصمیم بگیرند اما جاسوس از آب در آمدند.

  عضو هیات رییسه شورای شهر ادامه داد: ما از همان ابتدای شورای چهارم ابراز امیدواری می کردیم که ای کاش برخی اعضای راه یافته بگذارند شورای شهر تهران یک نهاد اجتماعی باقی بماند و به سمت سیاست نرود، اما گذشته برخی چهره های اصلاح طلب حکایت از واقعیت دیگری داشت. چهره هایی که سابقه درخشانی در ایجاد التهابات و حتی برهم خوردن شورای نخست تهران داشتند به ویژه آقای حکیمی پور.

  بازخوانی پرونده حکیمی پور در شورای اول

  پیرهادی با یادآوری اینکه اگر به مستندات شورای نخست تهران نگاهی بیندازیم می بینیم که هرکجا تنش و التهاب و درگیری رخ داده رد پای آقای حکیمی پور پررنگ بوده و به وضوح قابل رصد است، تصریح کرد: وقتی به اقدامات آقای حکیمی پور نگاه می کنیم می بینیم این عضو شورا حتی اشتباهاتش را قبول نمی کند و تا به امروز حتی یک عذرخواهی نیز نکرده است.

  این عضو شورای چهارم تهران افزود: جریان اصلاحات در دوره چهارم سابقه خوبی از خود برجای نگذاشته و نشان بی اخلاقی را از آن خودش کرده است. دیگر اعضا نیز چاره ای ندارند جز اینکه فقط باید به خدا توکل کنند و مدارا. زیرا زمان آن رسیده که این اعضا از کارهای کرده شان بازگردند و کارهایشان را جبران کنند که بعید می دانم با سابقه ای که دارند، جبران کنند یا عذرخواهی. زیرا با وجود تمامی احکام صادر شده از سمت دستگاه قضای کشور حتی قبول نمی کنند مدارکی که راجع به املاک شهرداری بوده محرمانه بوده است.

  شهروندان متضرر اصلی حاشیه سازی ها

  پیرهادی با ابراز ناراحتی از اینکه شهر تهران و شهروندانش متضرر اصلی تمام حاشیه سازی های اخیر برخی اعضای شورای چهارم شده اند، خاطرنشان کرد: در حالی که سخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل کشور هر دو به وضوح تاکید و تایید کرده اند که اسناد محرمانه بوده و انتشارشان اقدام مجرمانه بوده است، اما شاهدیم که چهره های اصلاح طلب شورا این حقایق را نمی پذیرند.

  وی با تاکید بر اینکه در کنار چهره های اصلاح طلب فتنه انگیز، برخی اعضای اصلاح طلب منصف و کم حاشیه نیز در شورای چهارم حضور دارند که باید حساب شان از فتنه گران و چهره های تندروی پرحاشیه جدا باشد، بیان کرد: از ابتدای شکل گیری شورای چهارم تا به امروز برخی تلاش کردند که فضای شورا را به سمت سیاسی شدن سوق دهد و با شاخص های سیاسی فضا را اداره کنند.

  تاثیر سوء چهره های فتنه انگیز در هیات رئیسه سال نخست شورای چهارم

  وی با بازخوانی پرونده سال نخست شورای چهارم تهران عنوان کرد: اگر نگاهی به ترکیب هیات رئیسه سال نخست شورای چهارم بیندازیم، حضور و تاثیر سوء و مخرب چهره های فتنه انگیز را در ترکیب هیات رئیسه به وضوح می بینیم. به طوری که ماحصل حرکات و اقدامات برخی از اعضای هیات رئیسه سبب شد که در سال اول کوچک ترین مسئله ای در شهر به بحرانی سیاسی و اجتماعی تبدیل شود.

  این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: در سال نخست شاهد بودیم که مجموعه اصلاح طلبان با حرکت در مسیری تند، زمینه را برای سیاسی شدن و سیاسی بازی فراهم کردند و شورا را در سایه سیاست پیش بردند. به طور مثال کوچک ترین اتفاقات شهر را به بحرانی تبدیل می کردند و در ابتدا با رسانه ای کردن آن، افکار عمومی را به سمت التهاب و احساسی شدن سوق می دادند و بسیار روی این روند کار می کردند.

  وی با بیان اینکه با بروز چنین رفتارهایی از سوی اصلاح طلبان بارها به این اعضا گله می کردم و این پرسش را مطرح می کردم که چرا به محض آنکه در پشت تریبون جای می گیرید، خیلی خوب این مشکلات را مطرح می کنید، اما با وجود آنکه دست به قلم هستید، در گذشته و پیش از ورود به شورا هرگز در رسانه هایتان با چنین دلسوزی هایی این مسائل را مطرح نمی کردید، عنوان کرد: حتی بارها به این اعضا می گفتم با وجود این حجم بالای تذکرات، چرا یک مستندی از این تذکرات باقی نمی گذارید تا بعدها شاهد تکرار این اتفاقات نباشیم.

  پیرهادی با یادآوری اینکه این رفتارها و اقدامات از ابتدای شورای چهارم به شدت از سوی برخی چهره های اصلاح طلب پیگیری شده و تا به امروز نیز ادامه یافته است، بیان کرد: حاشیه سازی های واژگونی یک دستگاه اتوبوس در یکی از بزرگراه های تهران مثال بارز همین رفتارها و فضاسازی های سیاسی بود که با وجود حجم بالای تذکرات در صحن علنی، بعدها از سوی بسیاری از تذکردهندگان حتی پیگیری هم نشد و فقط درحد فضاسازی باقی ماند.

  انحلال در کمین شورای چهارم

  این عضو هیات رئیسه شورای چهارم اهداف برخی چهره های اصلاح طلب شورای کنونی پایتخت را تنها حرکات و اقدامات سیاسی دانست و گفت: همین اهداف سبب شد که شورای چهارم از ابتدای شکل گیری تا به امروز درگیر بی اخلاقی ها باشد. بی اخلاقی هایی که همواره سبب شد سایه انحلال بر سر پارلمان شهری پایتخت سنگینی کند.

  وی با بیان اینکه اگر ترکیب هیات رئیسه سال نخست شورای چهارم در سال های بعد نیز تکرار می شد، بی شک مهر انحلال بر پیشانی شورا نقش می بست، عنوان کرد: اگر روند شورا به صورت سال نخست ادامه می یافت بی شک پیش بینی من این بود که شورا در سال دوم و سوم به طور حتم منحل شود. اگر این اتفاق نیفتاد فقط به خاطر توصیه های مقام معظم رهبری بر حفظ وحدت بود و تغییر ترکیب هیات رئیسه شورا که فضا را با تمام مشکلاتش تا امروز اداره کرده است.

  پیرهادی با یادآوری اینکه وقتی اعضای شورای چهارم به خدمت مقام معظم رهبری رفتند، ایشان فرمودند که همه اعضا باید سعی کنند مشکلات و نیازهای مردم را پیگیری کنند و شورا را از سیاسی کاری ها دور نگه دارند، متذکر شد: با وجود این تاکیدات شاهد بودیم که سیاسی کاری های مخرب برخی اعضا حتی در روز رای گیری شهردار و رئیس شورا منجر به بروز التهاباتی شد که حواشی آن به سمت خبرنگاران نیز سوق یافت.

  این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: این رفتارها تا امروز ادامه یافته و گمان نمی کنم پایان هم یابد. زیرا اتفاقات اخیر همچنان حکایت از تداوم بی اخلاقی ها از سمت جریان اصلاح طلب شورا دارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار