رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 15 November
 • فرمانده نیروی دریایی ارتش جزئیات جدیدی از تذکر جدی ناوشکن ایرانی به یک فروند ناوجنگی آمریکا را تشریح کرد.

  به گزارش عصرساري،فرمانده نیروی دریایی ارتش جزئیات جدیدی از تذکر جدی ناوشکن ایرانی به یک فروند ناوجنگی آمریکا را تشریح کرد.

  به گزارش تسنیم، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری یکشنبه شب  در آئین افتتاحیه چهاردهمین دوره هیأت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهرگفت: در چند روز گذشته نیروی دریایی ارتش یک ناوگروه از انزلی به کشورآذربایجان و یک ناوگروه 4 فروندی را به کراچی پاکستان اعزام  کرده است،میزبان یک ناوگروه از کشور ایتالیا بوده ایم و امروز دومین روزی است که ناوگروه 44 ما در تانزانیا پهلو گرفته است و در آینده نیز به آفریقای جنوبی حرکت می‌کند.

  وی افزود: این ها همه در راستای برقراری امنیت در آب های آزاد جهان ،توسعه روابط دیپلماسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انتقال پیام صلح و دوستی به کشور های دنیاست.

  در ادامه دریادار سیاری به یکی از رویدادهای چند سال گذشته نیروی دریایی راهبردی ارتش در آب های آزاد پرداخت و گفت:6 سال پیش وقتی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند مشغول دریانوردی در آب های آزاد بود ،ناو آمریکایی در سیستم مخابراتی به او تذکر می دهد که لوله توپ تو به سمت ماست و باید جهت آن را تغییر دهید و ناوشکن الوند در پاسخ می گوید بالگرد تو از 5 مایل به من نزدیک تر شده و تا زمانی که از محدوده خارج نشود سمت لوله توپ را تغییر نخواهم داد. به این می‌گویند اقتدار، یعنی آن کسی که امروز ادعای ابر قدرت بودن جهان را دارد و تا بن دندان مسلح است ،ناوشکن الوند را تمام قد در مقابل خود می بیند.

  وی افزود:اقتدار یعنی همین ،یعنی کسی جرات عرض اندام در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نداشته باشد،در تمامی همایش هایی که ما حضور پیدا کرده ایم اعم از همایش فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند که کشورهای مختلفی میزبان آن بوده اند ،در سخنرانی هایمان آنچنان با اقتدار صحبت کرده ایم و حرکت های رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی را زیر سوال برده ایم که از جانب همه کشورهای حاضر در همایش، بیش از بقیه مورد تشویق قرار گرفته ایم و این یعنی اقتدار.
  دریادار سیاری خاطر نشان کرد:وقتی که از ما سوال می شود که شما با چه جراتی این مطالب را عنوان می کنید در جواب می گوییم با جراتی که از عاشورا و درس هایی که از امام حسین(ع) آموخته ایم ، کشوری که عاشورایی باشد باید هم اقتدارش را به این نحو به نمایش بگذارد.

  در ادامه امیر دریادار حبیب‌الله سیاری با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور دریایی است و نزدیک به یک سوم آن را مرزهای آبی تشکیل داده است، اظهار کرد: مهم‌ترین این مرزهای آبی، سواحل مکران در جنوب شرقی کشور است چون به صورت مستقیم به آب‌های آزاد دسترسی داریم.

  وی افزود: اگر به این سواحل رسیدگی بیشتری شود با توسعه آن مشکلاتی مانند بیکاری و کمبود آب حل خواهد شد و نعمت و برکات دریا به سمت کشور سرازیر خواهد شد که البته این یکی از دلایل دور نگه داشتن کشور ایران از سواحل دریا توسط استکبار در رژیم گذشته است.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در نظریه جدید بازگشت به دریا، نیروی دریایی ارتش با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری پیشرو در این امر بسیار مهم است.

  وی بیان کرد: توسعه صنعت توریسم و جذب گردشگر، بهره‌گیری از انرژی‌های نو توسعه صنایع غذایی و … با توسعه شهرهای ساحلی امکان‌پذیر خواهد بود.
  دریادار سیاری ابراز کرد: در راستای کمک به توسعه سواحل مکران، نیروی دریایی ارتش در ماه گذشته یک هیأت 120 نفره از خیران مدرسه‌ساز را به مناطق دعوت کرد و طی بازدیدی که از مناطق به عمل آمد پیش‌بینی شد تعداد 130 باب مدرسه توسط این خیران در سواحل مکران بنا شود.

  وی خاطرنشان کرد: در همین مدت کوتاه نیز قرارداد ساخت 80 واحد آن با آموزش و پروش نهایی شده است که این نشان از حضور همه جانبه نیروی دریایی ارتش در راستای توسعه سواحل جنوب شرق کشور دارد.
  فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به جنگ هشت ساله رژیم عراق علیه ایران تصریح کرد: یکی از دلایل تهاجم وحشیانه صدام به خاک کشورمان دسترسی آزادانه به دریا و آب‌های آزاد بود که با دفاع جانانه مردم کشورمان مواجه شد.

  وی اضافه کرد: برخی از افراد کم اطلاع به اشتباه اعلام می‌کنند که در ابتدای جنگ و به ویژه در سال نخست آن غافل‌گیر شدیم و یا پیروزی نداشتیم اما جلوگیری از پیشروی دشمن خود یک پیروزی است.
  دریادار سیاری یادآور شد: وقتی نیروی زمینی جلوی پیشروی دشمن را می‌گیرد یا نیروی هوایی در نخستین روزهای جنگ پایگاه‌های عراق را بمباران می‌کند و یا نیروی دریایی حماسه خرمشهر را به وجود می‌آورد و در 67 روز جنگ، نیروی دریایی بعثی را نابود می‌کند هر کدام‌شان یک پیروزی بزرگ است.

  وی از اسکورت بیش از 10 هزار کشتی تجاری در راستای حراست از چرخه اقتصادی کشور خبر داد و اظهار کرد: شکست کامل نیروی دریایی عراق در 67 روز، حفظ مرزهای آبی و جزایر کشورمان، تأمین امنیت سواحل، ممانعت از قطع صادرات نفت و حفظ منابع و منافع کشورمان در آب‌های آزاد و بین‌المللی بر این نکته تأکید دارد که نیروی دریایی یک نیروی نظامی صرف نیست بلکه علاوه بر ایجاد امنیت یک نیروی مهم در حفظ چرخه اقتصادی کشور در آب‌های آزاد همراه با انتقال پیام صلح و دوستی و توسعه روابط بین‌المللی کشورمان با تمام نقاط دنیا است.

  آئین چهاردهمین دوره هیأت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیادشیرازی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر که با هدف انتقال دانش و تجربیات فرماندهان جنگ تحمیلی به دانشجویان و کارکنان جوان برگزار شد، امیر سرتیپ ناصر آراسته رئیس هیأت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، امیر خرم طوسی مشاور عالی فرمانده کل آجا، امیر دریادار دوم ایرانی معاون تربیت و آموزش نداجا، دریادار دوم خرداد حکیمی فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)، حجت‌الاسلام حجازی رئیس عقیدتی سیاسی، معاونان و رؤسای دانشکده‌ها و دانشجویان این دانشگاه حضور داشتند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار