رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 19 November
 • شرکت مرسدس-بنز موفق به ساخت فناوری جدیدی شده است که از طریق سیستم استریو ماشین می‌تواند صدای تصادف را برای سرنشینان خودرو حذف کند.

  به گزارش عصرساري،شرکت مرسدس-بنز موفق به ساخت فناوری جدیدی شده است که از طریق سیستم استریو ماشین می‌تواند صدای تصادف را برای سرنشینان خودرو حذف کند.

  به گزارش فارس، شرکت مرسدس-بنز در تلاش است آسیب‌های شنوایی ناشی از تصادفات رانندگی را به حداقل برساند و به کمک فناوری جدید خود، صدای مهیب ناشی از تصادفات را به گوش راننده و سرنشینان نرساند.

  این شرکت خودروساز آلمانی هم‌اکنون سیستمی را ارایه کرده است از گوش‌های شما در مقابل صداهای بلند ناشی از تصادفات رانندگی که به صورت آنی و لحظه‌ای اتفاق می‌افتند، محافظت می‌کند. این سیستم به گونه‌ای ساخته شده است که روی عکس‌العمل‌های بدن تمرکز دارد و از آن به عنوان «سیستم بازتاب صوتی» یاد می‌شود.

  اتومبیل‌ مجهز به سیستم حذف صدای تصادف

  سیستم جدید قادر است انقباض عضلانی گوش میانی که ارتعاشات ناشی از دریافت صوت و انتقال آن به بخش حلزونی گوش را به عهده دارد، ‌کنترل کند.

  زمانی که عضلات اعصاب شنوایی تحریک می‌شوند، استخوان رکابی در گوش میانی منقبض می‌شود و این اتفاق تضعیف ارتباط میان گوش داخلی و پرده گوش را به وجود می‌آورد. با این فرآیند بخش‌هایی از صوت بدون آنکه به گوش داخلی برسند، از طریق پرده گوش منعکس می‌شوند. تمام این فرآیند در یک‌دهم ثانیه اتفاق می‌افتد و بنابراین زمانی که در معرض صداهای بلند و ناگهانی قرار می‌گیرید، نمی‌توانید از سیستم شنوایی خود محافظت کنید.

  اتومبیل‌ مجهز به سیستم حذف صدای تصادف

  مهندسان مرسدس-بنز فناوری جدیدی ارایه کرده‌اند که از طریق سیستم استریو خودرو می‌تواند چند لحظه پیش از آنکه صدای مهیب به گوش آن برسد، توان آن را تا 80 دسیبل کاهش دهند. باید توجه داشت که صدای 80 دسیبلی چندان هم خوشایند نیست، ولی گوش انسان از شنیدن آن آسیب نمی‌بیند و سرنشینان خودرو اذیت نمی‌شوند.

  این فناوری به زودی در خودروهای کلاس E-Series شرکت مرسدس-بنز وارد بازار جهانی می‌شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار