رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۲۲ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 20 November
 • وزیر ارتباطات در حاشیه دیدار با وزیر تجارت خارجی و صنعت گردشگری مالزی، با حضور در بین خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.

  به گزارش عصرساري، محمود واعظی وزیر ارتباطات کشورمان در حاشیه دیدار با وزیر تجارت خارجی و صنعت گردشگری مالزی، با حضور در بین خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد. واعظی در ابتدا ضمن تشکر از دعوت مسئولین از مردم برای حضور در سرشماری اینترنتی، از عموم ملت ایران نیز برای شرکت بی‌سابقه 46 درصدی در این طرح ملی تشکر ویژه‌ای انجام داد. وی خاطرنشان کرد تا قبل از این بالاترین درصد مشارکت در جهان با 37 درصد در جهان بوده است.

  وزیر ارتباطات تأکید کرد کل این طرح تحت شبکه ملی اطلاعات با سرعت، کیفیت و بدون هیچ مشکلی انجام شد که این نشان‌دهنده آن است که می‌توان پروژه‍‌های بزرگتر را در قالب شبکه ملی اطلاعات انجام داد. و باعث خوشحالی است که اعتماد مردم به این شبکه جلب شده و کارهایشان را با آسایش خاطر انجام می‌دهند.
  وزیر در ادامه در پاسخ به وضعیت اینترنت رایگان برای شرکت‌کنندگان در سرشماری اینترنتی افزود در ابتدا این حجم یک گیگ بود که به درخواست اداره آمار و وزارت ارتباطات به دو گیگ افزایش یافت. اعطای این دو گیگ برای مشترکان اینرنت موبایل آسان است اما مشترکان اینترنت خانگی به هماهنگی با شرکتها نیاز دارند.
   واعظی در پاسخ به نگرانیهای امنیتی در پروژه شبکه ملی اطلاعات، تشریح کرد همه اقدامات و طرح‌های وزارت ارتباطات پیوست امنیتی دارد و هویت استفاده‌کنندگان اینترنت و ارتباطات تلفنی مشخص است و جای هیچ نگرانی نیست. در مورد پیوست فرهنگی نیز تابع شورای انقلاب فرهنگی هستیم. برای نسل سوم و چهارم موبایل نیز با همکاری مرکز ملی فضای مجازی  مجموعه دستورعمل‌هایی تهیه شده که پس از تصویب در شورای عالی فضای مجازی به دستورعمل‌های قبلی اضافه خواهد شد.
  لذا ما مقید هستیم تا همه کسانی که از فضای مجازی استفاده می‌کنند هم پیوست امنیتی و حریم خصوصی و هم پیوست فرهنگی رعایت شود.
  در ادامه وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، مینی بر عملکرد وزارت ارتباطات در حوزه اشتغال ICT با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری گفت با توجه با اینکه ما مسئول مستقیم اشتغال نیستیم ولی به عنوان عضوی از دولت با اشاره به دغدغه جدی دولت برای اشتغال و نیز با توجه به اینکه در ICT با سرمایه‌گذاری کمتر می‌توانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم و با افزایش پهنای باند از دو سال و نیم گذشته و قرار گرفتن نسل سوم و چهارم در اختیار مردم، بنده یکی از معاونین خود را مسئول اشتغال کرده‌ام و هفتگی با تمام شرکت‌های خصوصی و اپراتورها جلسه داریم و در سفرهای استانی هم توجه ویژه‌ای به این امر می‌شود.  خوشبختانه در سال گذشته با توجه به آماری که به من داده‌اند حدود 100 هزار شغل به وجود آمد که از این تعداد شغل برخی مربوط به تولید نرم‌افزار است که در حال حاض حدود 110 هزار اپلیکیشن بومی داریم.
  در تولید محتوا نیز که توجه شایانی به آن شده است در کارگروه وام وجوه اداره‌شده هم در تولید اپلیکیشن و هم در تولید محتوا وام ارائه می‌شود که می‌تواند اشتغال مناسبی به وجود بیاورد. در این میان شرکت‌های فعالی نیز پا به عرصه گذاشته‌اند مانند استارت‌آپ‌هایی که در مراکز دانشگاهی تشکیل‌ شده‌اند. در کل برای جوانان فضای بسیار خوبی به وجود آمده که وارد این حوزه شوند و ما نیز از آنها حمایت فنی و مالی خواهیم کرد.
  در پایان وزیر ارتباطات در جواب سوالی در مورد پرداخت موبایل و بانکداری همراه اظهار داشت ما با هر سه اپراتور و بانک مرکزی مذاکرات سازنده‌ای داشتیم که لازم است از رئیس بانک مرکزی تشکر کنیم زیرا اکنون اپراتورها می‌توانند با بخش خدمات انفورماتیک موافقتنامه امضا کنند و این خدمات را به عموم مردم ایران ارائه نمایند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار