رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
 • السبت ۱۸ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 16 November
 • قاضی آمریکایی اعتراض وکلای رضا ضراب را رد و بر محاکمه وی تاکید کرد.

  به گزارش عصرساري، به نقل از نیویورک تایمز؛ “ریچارد برمان،” قاضی دادگاه رضا ضراب، تاجر ایرانی تبار اهل ترکیه، با رد اعتراض وکلای مدافع اعلام کرد پرونده وی در دادگاه بررسی خواهد شد.

  وکلای رضا ضراب معتقدند دادستان در اقدامی بی‌سابقه کسی را دادگاهی کرده که بنا به مقررات کشورش کار خلافی انجام نداده است. وکلای ضراب از رئیس دادگاه خواسته بودند تا کیفرخواست را به همین دلیل رد کند.
  ریچارد برمان، قاضی فدرال، روز دوشنبه اعتراض وکلای رضا ضراب را رد کرد و گفت دادگاه به پرونده ضراب رسیدگی خواهد کرد.
  جلسه بعدی دادگاه ضراب 23 ژانویه ۲۰۱۷ (۴ بهمن ۱۳۹۵) برگزار می‌شود.
  ضراب متهم است از طریق یک شبکه بانکی در ترکیه و امارات متحده عربی، به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران کمک کرده و تلاش کرده بانک‌های آمریکایی را به مبادلاتی وادار کند که یک سر آنها در ایران است.
  رضا ضراب 33ساله دارای تابعیت ترکیه است. او هفت ماه پیش در ایالت فلوریدای آمریکا، زمانی که با خانواده‌اش در راه شهر بازی “دیزنی ورلد” بود، بازداشت شد و برای حضور در دادگاه به نیویورک فرستاده شد. از آن زمان، او بدون قرار وثیقه در بازداشت به سر می‌برد.
  ضراب در سال 2013 سابقه بازداشت در ترکیه را داشته است. آن زمان او متهم شد با پرداخت رشوه به اعضای ارشد کابینه و مسئولان بانکی این کشور تلاش داشته به نفع ایران مبادله بانکی انجام دهد.
  آن پرونده بعد از عوض شدن چند دادستان و قاضی و مامور پلیس، بسته شد.
  “رجب طیب اردوغان،” نخست وزیر وقت ترکیه و رئیس جمهور کنونی، پرونده رضا ضراب را کودتایی علیه دولت خود دانسته بود.
  در مورد پرونده اخیر ضراب نیز اردوغان گفته آمریکا، از این طریق شخص او را هدف قرار داده است. اردوغان در جریان دیدارهای حاشیه‌ای مجمع عمومی سازمان ملل با “جو بایدن،” معاون رئیس جمهور آمریکا، درباره پرونده رضا ضراب صحبت کرده و گفته بود در موضوع ضراب یک “نیت مخرب” وجود دارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار