رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۲۲ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 20 November
 • مرکز تحقیقات دایرک نخستین گزارش از وضعیت صادرات و عرضه بازی های رایانه ای ایرانی در بازارهای جهانی را منتشر کرده است.

  به گزارش عصرساري، مرکز تحقیقات دایرک وابسته به بنیاد ملی بازی های رایانه ای جدیدترین تحقیق خود در حوزه صنعت بازی ایرانی را به نام “بازی‌های ایرانی در بازار جهانی” منتشر کرده است. این مرکز حدود یک ماه پیش هم آماری از گیمرهای ایرانی به همراه پیمایشی از وضعیت عملکرد آن ها و میزان وقتی که برای بازی می گذارند را منتشر کرده بود.

  این گزارش در کنار نتایج و آمار و ارقام پیمایش ملی گیمرهای ایرانی تصویری جامع از وضعیت صنعت بازی های رایانه ای و سهولت صادرات دیجیتال نسبت به صادرات فیزیکی بازی ها را نشان می دهد.
  در این تصویر برای نخستین بار آماری از بازی‌های دیجیتال تهیه شده که ظرفیت بازی‌های ایرانی در فروشگاه‌های دیجیتال خارجی را نشان می‌دهد.
  تصویر زیر تعداد بازی ها بر اساس سال های انتشار را تکفیک کرده است.
  تصویر زیر آماری میانگین از دانلود 110 هزار باری بازی های ایرانی در فروشگاه های دیجیتال را نشان می دهد. این آمار به تفکیک بیشترین دانلود بازی های ایرانی عرضه شده در فروشگاه های خارجی مربوط به بازی های رایگان را نشان می دهد.
  این پیمایش آمار دیگری را از قیمت گذاری هر نسخه بازی که به صورت یکجا خرید می شوند را منتشر کرده که چیزی معادل 8.32 دلار در فروشگاه های دیجیتال خارجی قیمت گذاری شده و به فروش می رسد.

  این گزارش مجموع درآمدی از وضعیت صادرات و عرضه بازی های رایانه ای ایرانی در بازارهای جهانی که به صورت ناخالص یک میلیون و ۲۳۵ هزار دلار است را منتشر کرده است. گفتنی است؛ این درآمد با احتساب سهر تقریبا 30 درصدی فروشگاه های دیجیتال خارجی و سهم ناشران غیر ایرانی می باشد که درآمد خالص بازی سازان ایرانی پس از کسر سهم فروشگاه و سهم ناشر قابل محاسبه است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار