رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • تعدادی از جمهوری‌خواهان آمریکا در نامه‌ای سرگشاده، مخالفت خود را با حضور ترامپ در انتخابات اعلام کردند.

  به گزارش عصرساري، دونالد ترامپ در حالی به نمایندگی از حزب جمهوری‎خواه آمریکا، پا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری می‌گذارد که موانع زیادی بر سر راهش قرار دارد.

  موانعی که از عملکرد نامناسب وی در سال‌های گذشته نشات می‎گیرند، تا آن‌جا که صدای هم‌حزبی‌های ترامپ در مخالفت با حضورش در انتخابات شنیده می‌شود.

  شبکه العالم در گزارشی اعلام کرد: حدود 30 عضو سابق کنگره آمریکا که همه آنان از اعضای حزب جمهوری‌خواه این کشور می‌باشند با ارسال نامه‌ای سرگشاده، مخالفت خود را با انتخاب دونالد ترامپ به‌عنوان نماینده این حزب در ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کردند.
  العالم این اقدام هم حزبی‌های دونالد ترامپ را به منزله خنجری از پشت بر پیکره وی توصیف کرده است.

  *انتخاب ترامپ، خطری جدی برای آینده آمریکا!

  نامه سرگشاده جمهوری‌خواهان، «خنجری از پشت» به ترامپ!

  هم‌چنین به گزارش روسیا الیوم، روزنامه “هیل” آمریکا چندی قبل نوشت: سیاست‌مداران آمریکایی امضاء کننده این نامه، انتخاب ترامپ را برای آینده ایالات متحده امری خطرناک عنوان کرده‌اند.

  شهروندان آمریکایی اعلام کننده این موضع، با اشاره به این‌که حزب جمهوری‌خواه نماینده شایسته‌ای در  انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا ندارد، از عدم‌شرکت خود در رای‌گیری روز هشتم نوامبر خبر دادند.

  *جمهوری‌خواهان: ترامپ لیاقت ریاست‌جمهوری آمریکا را ندارد

  نامه سرگشاده جمهوری‌خواهان، «خنجری از پشت» به ترامپ!

  العالم نوشت: جمهوری‌خواهان در نامه خود تصریح کردند؛ امسال کسی به نمایندگی از حزب ما برگزیده شده که اصول و ارزش‌های مورد احترام ما را، به تمسخر می‌گیرد.

  امضاء کنندگان این نامه اشاره کردند که تمامی نامزدهای منصب ریاست جمهوری آمریکا می‌بایست دارای علم، هوشیاری و قدرت کافی جهت درک مواضع دیگر کشورها را داشته باشند و با منطقی درست و شخصیتی مناسب برای بقای ایالات متحده در مسیر ثبات و امنیت گام بردارند.

  اما بر اساس این نامه دونالد ترامپ حتی یکی از این خصوصیات برجسته را نیز دارا نیست و لذا حرفه کافی برای تصدی ریاست جمهوری را ندارد.

  *مخالفت جمهوری‌خواهان، قطعا به‌زیان ترامپ خواهد بود

  نامه سرگشاده جمهوری‌خواهان، «خنجری از پشت» به ترامپ!

  «محمدحسن قدیری ابیانه» کارشناس سیاست خارجی و سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با اشاره به فیلم منتشر شده از ترامپ با موضوع روابط غیر اخلاقی وی که مربوط به چند سال گذشته است، گفت: ترامپ در این فیلم مشهوریت خود را عاملی برای تبعیت زنان از وی در آمریکا عنوان کرده است.

  وی با اشاره به محکومیت این اظهارات دونالد ترامپ از سوی جامعه زنان آمریکا، افزود: نمایندگان سابق کنگره و سنا نیز در راستای اظهار حمایت از حقوق زنان آمریکا و جذب آرای آنان، اقدام به محکومیت حضور ترامپ در انتخابات آتی ایالات متحده کرده‌اند.

  قدیری با اشاره به این‌که ترامپ گمان نمی‌کرد که روزی در مسیر رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری کاخ‌سفید قرار بگیرد و اظهاراتش در آن روزگار، دردسرهای امروز را به‌همراه داشته باشد، ادامه داد: البته مخالفت امروز سناتورهای جمهوری‌خواه سابق کنگره، قطعا به‌زیان ترامپ تمام خواهد شد و شانس موفقیت وی را برای ورود به کاخ‌سفید کاهش خواهد داد.

  سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا با بیان این که اعلام موضع جمهوری‌خواهان در قبال فیلم منتشر شده از ترامپ، موجب خارج شدن احتمالی آنان از دایره تصمیم‌گیری‌های سیاسی در ایالات متحده می‌شود، تصریح کرد: تنها راه جمهوری‌خواهان برای این دوره از انتخابات آمریکا، اعلام جایگزینی برای دونالد ترامپ است که با توجه به اندک فرصت باقیمانده به انتخابات، این اقدام مشکل‌ساز و غیرممکن خواهد بود.

  وی با بیان این‌که اقدامات موجود در کارنامه ترامپ ممکن است منجر به شکست جمهوری‌خواهان شود، تصریح کرد: اگر ترامپ به‌عنوان ریاست بعدی کاخ‌سفید انتخاب شود شکست‌های بسیاری را برای تمامی جامعه آمریکا به‌بار می‌آورد.

  *ترامپ و آینده‌ای برای افول‌ کاخ‌سفید

  نامه سرگشاده جمهوری‌خواهان، «خنجری از پشت» به ترامپ!

  قدیری ابیانه با اشاره به این‌که ترامپ نمی‌تواند در مورد هیچ‌یک از موضوعات جهانی به جمع‌بندی درستی برسد، گفت: مواضع و شخصیت ترامپ به‌گونه‌ای است که روز‌به‌روز موجب افول آمریکا در تمامی عرصه‌ها خواهد شد.

  وی با استناد به اظهارات ترامپ در قبال حمایت کاخ‌سفید از داعش، تاکید کرد: ترامپ در مناظره‌های انتخاباتی خود به بیان حقایقی می‌پردازد که سیاست‌مداران آمریکایی همواره درپی پنهان کردن آن‌ها بوده‌اند که از جمله آن‌ها می توان به ایجاد داعش توسط ایالات متحده اشاره کرد.

  این کارشناس سیاست‌خارجی در پایان با بیان این‌که ترامپ به دنبال اجرای رفتار تجاری در تعاملات سیاسی خود با کشورهاست، افزود: ترامپ در هیچ عرصه‌ای قوی نیست و در واقع حکم دشمن نادان را برای ما دارد، لذا از این حیث می‌تواند به آینده سیاسی کاخ‌سفید زیان وارد کند.

  نامه سرگشاده جمهوری‌خواهان، «خنجری از پشت» به ترامپ!

  افشای اظهارات ضداخلاقی ترامپ، آن هم در چند قدمی صندوق‌های تعیین کننده ریاست آینده کاخ‌سفید، شاید سنگین کننده کفه آراء به‌نفع کلینتون و دموکرات‌ها باشد. به‌علاوه مخالفت شدید سناتورهای سابق جمهوری‌خواه با گزینش ترامپ نیز، چالش عمیق‌تری را برای وی دربر خواهد داشت.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار