رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز پلیس ایران در منطقه، به عنوان یک مجموعه قابل اعتماد و توانمند حضور دارد.

  به گزارش عصرساري، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیت “ایپاس 2016 “که امروز (دوشنبه) در مصلی امام خمینی(ره) و با حضور سفرا، کارداران،  و وابسته های نظامی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد،  اظهار داشت: امروز پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی (ایپاس) را افتتاح خواهیم کرد.

  وی افزود: این نمایشگاه با حضور 302 شرکت به نمایندگی از 28 کشور خارجی و نمایندگی از مجموعه های داخلی کشور برگزار می‌شود.
  سردار اشتری تأکید کرد: امروز پلیس ایران در منطقه به عنوان یک مجموعه قابل اعتماد و توانمند حضور دارد.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت: رشد و شکوفایی پلیس در جمهوری اسلامی ایران یک حرکت مثال زدنی و بسیار خوبی بوده است چرا که اگر سال‌های گذشته را مد نظر قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که پلیس ایران با استفاده از فناوری‌های روز، تکنولوژی، بهره‌گیری از مخترعان و مبتکران و مطالعه تطبیقی با پلیس دنیا توانسته به وضعیت مناسبی دست یابد.

  *در خواست همکاری کشورهای منطقه از پلیس ایران

  سردار اشتری بیان داشت: تعداد زیادی از کشورهای منطقه و فرا منطقه‌ای درخواست همکاری، تبادل اطلاعات و برقراری آموزش‌ را به ما داده‌اند.

  وی ادامه داد:‌ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آمادگی هر نوع همکاری با کشورهای همسایه را دارد.

   *ارتقا امنیت مردم با برگزاری نمایشگاه‌‌های توانمندی پلیس

  فرمانده ناجا تصریح کرد:‌ امیدواریم توانمندی پلیس با برگزاری این نمایشگاه ارتقا یابد، چرا که نتیجه برگزاری نمایشگاه ایپاس ایجاد و تقویت نظم، امنیت و آرامش برای مردم کشور ایران و منطقه خواهد بود .

  سردار اشتری تأکید کرد: امنیت ایران یک امنیت مثال زدنی است، باتوجه به مشکلاتی که در کشورهای منطقه وجود دارد و دخالت دولت‌های مستکبر در بعضی‌ از کشورهای منطقه و حضور گروه‌های تکفیری، تروریستی و سقفی باعث ناامنی در منطقه شده ولی به برکت خون شهدا، رهنمودهای رهبری، هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و نظامی ایران دارای امنیت باثباتی است.

  وی تصریح کرد: رهبری می‌فرمایند اگر امنیت نبود نه پیشرفت انجام می‌شد و نه زندگی بلکه زندگی در تمام ابعادش تلخ می‌شد پس یکی از نعمت‌های بزرگ برای جوامع بشری نعمت امنیت است. اگر تمامی پلیس‌ها به خصوص پلیس کشورهای اسلامی تمامی اقدامات خود را بر این مبنا قرار دهند که امنیت و استقرار نظم را در کشور خود افزایش دهند، امنیتی جهانی به وجود خواهد آمد.

  فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه تجهیزات پلیسی و امکانات امنیتی و ایمنی در زمینه ارتقای احساس آرامش و امنیت مردم مؤثر خواهد بود، تصریح کرد: نمایشگاه ایپاس با سابقه چند ساله خود توانسته هر سال شرکت‌کنندگان بیشتری را جذب کند و امکان همکاری در جهت استفاده از آن‌ها را نیز فراهم کرده است.

  وی تأکید کرد: حتماً تجهیزات به روز می‌تواند کمک حال بسیار مؤثری برای پلیس و امنیت باشد.

  فرمانده نیروی انتظامی افزود: ما از حضور تمامی شرکت‌کنندگان به ویژه مبتکران و مخترعان داخلی به لحاظ همکاری با نیروی انتظامی و احساس مسئولیت‌شان تشکر می‌کنیم.

  سردار اشتری در خصوص اهداف ایجاد نمایشگاه بیان داشت: تقویت احساس امنیت بین مردم در اقصی‌نقاط کشور با مشاهده تلاش شبانه‌روزی نیروهای ناجا یکی از اهداف اصلی ایجاد برگزاری نمایشگاه تجهیزات پلیسی ایمنی و امنیتی است.

  وی با بیان اینکه ایران دارای بیش از 8هزار و 700 کیلومتر مرز خشکی آبی است، گفت: نیروی انتظامی در جاده‌ها، خیابان‌ها، مراکز استان‌ها و شهرک‌ها حضور دارند به عبارتی هرجا که مردم حضور دارند ناجا نیز برای برقراری نظم و تقویت احساس امنیت مردم حضور دارد.

  فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد:‌ استفاده از تجهیزات مدرن برای گره‌گشایی مشکلات مردم و کاهش خسارات آنها بسیار تأثیرگذار است.

  سردار اشتری بیان داشت: امروزه نیروی انتظامی به عنوان سازمانی که وظیفه برقراری نظم و امنیت را بر عهده دارد بیشترین خدمت را به مردم ارائه می‌دهد و این خدمات ارائه شده به مردم ارزنده است.

  وی افزود: در سال بیش از 25میلیون مراجعه به نیروی انتظامی در جهت اخذ خدمات به مردم ثبت شده است و این آمار بسیار قابل توجه و مهم است.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت: اگر ما از تجهیزات به روز استفاده کنیم می‌توانیم میزان ارائه خدمات به مردم را نیز افزایش دهیم.

  *حمایت از تولیدکنندگان داخلی بنای نیروی انتظامی است

  سردار اشتری با اشاره به شعار امسال که مقام معظم رهبری آن را اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری کرده‌اند، گفت: نیروی انتظامی با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تکیه بر مخترعان و مبتکران داخلی در تحقق شعار امسال تلاش می‌کند چرا که ناجا نیازهای تمامی رده‌های خود را با حمایت از تولید داخلی مرتفع می‌سازد.

  وی گفت: تجهیزاتی که پلیس نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کند حدود 99 درصد تولید داخل است.

  فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد:‌ بخشی از تجهیزاتی که سال گذشته به ما ارائه شده بود کارشناسی شده و  بخش دیگری از تجهیزات برای استفاده شروع به بومی سازی شده است.

  وی افزود: تبادل اطلاعات و تجهیزات با شرکت‌ها و کشورهای شرکت‌کننده در نمایشگاه ایپاس یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است و ما آمادگی خود را برای تبادل اطلاعات و تجهیزات پلیسی به سایر کشورها اعلام می‌داریم.

  فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: گسترش فرهنگ استفاده از تجهیزات پلیسی و امنیتی در سطح جامعه به منظور کاهش خسارت مردمی یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

  سردار اشتری تصریح کرد: با نصب دوربین‌‌ها در جاده‌ها و شهرهای کشورمان علاوه بر اینکه توانسته‌ایم خدمت‌دهی به مردم را افزایش دهیم میزان بروز تخلفات و خسارات‌ را نیز کاهش داده‌ایم.

  وی تأکید کرد: دوربین‌ها هم در دقت و هم در سرعت مؤثر بوده و هم جایگزین کمبود نیروی انسانی ناجا شده است.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ ورود به مباحث استانداردسازی در تولید محصولات یکی دیگر از اهداف برگزاری نمایشگاه ایپاس است و تقریبا تمامی محصولات مورد استفاده نیروی انتظامی با استانداردهای داخلی و خارجی مطابقت دارند.

  *نمایشگاه ایپاس ایران را به الگویی داخلی و خارجی مبدل می‌کند

  فرمانده ناجا با بیان اینکه نمایشگاه ایپاس با توجه به مبانی دینی و ایرانی برگزار می‌شود، تصریح کرد:‌ ما می‌توانیم الگویی برای داخل و خارج از کشور باشیم.

  سردار اشتری تأکید کرد: بنای ما از برپایی این نمایشگاه این موضوع است تا بتوانیم تفکرات ایرانی و اسلامی‌مان را در بحث خوشایند سازی محیط، فرهنگ حجاب و عفاف، ارائه به موقع و سریع خدمات به جهانیان ارائه داده و نمایشگاه را به عنوان یک الگو قرار دهیم.

  وی گفت: امیدواریم با ارائه نظرات غرفه‌داران، مهمانان، خارجی، مخترعان، مبتکران و مدیران نیروی انتظامی در توانمندسازی برگزاری این نمایشگاه برای سال آینده تلاش کنیم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار