رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • سفیر روسیه در انگلیس، از موفقیت‌آمیز بودن تلاش‌های مسکو در سوریه خبر داد.

  به گزارش عصرساري، به نقل از گاردین، «الکساندر یاکوونکو،» سفیر روسیه در انگلیس، در یادداشتی در روزنامه گاردین این کشور نوشت: ما 30 سپتامبر 2015 وارد تنش‌های سوریه شدیم. این درحالیست که ائتلاف غربی سال‌ها مشغول بمباران این منطقه بوده است؛ اما سوریه همچنان در آستانه فروپاشی بود.

  در این یادداشت آمده است: همچنین علیرغم فعالیت‌های ائتلاف غربی برای مقابله با گروه تروریستی داعش، این گروه بار دیگر توانست با ارتش سوریه مقابله کند. وجود داعش در سوریه، خطری جدی برای روسیه و اروپا است.
  این درحالیست که یک سال پس از اینکه روسیه به درخواست دولت سوریه وارد این تنش‌ها شد، شرایط تغییر کرده است. داعش عقب‌نشینی کرده و بخش بزرگی از قلمرو و حدود 35 هزار عضو خود را از دست داده است. ارتش سوریه 586 شهر و روستا را از داعش پس گرفته است و سران این گروه شیطانی که پیش از این وعده داده بودند جنگ و کشتار را به اروپا و دیگر کشورها بکشانند، سکوت اختیار کرده‌اند.
  سفیر روسیه در ادامه یادداشت خود نوشت: اما روسیه برای جنگیدن به سوریه نیامد. ما برای نجات این کشور از دست تروریست‌ها و ایجاد شرایط برای تحقق صلح به سوریه آمدیم.
  در حال حاضر دولت سوریه و گروه مخالف، فرصتی برای مذاکره پیدا کرده‌اند و تعداد زیادی از شهرها و روستاها در این کشور به پیمان آتش‌بس پیوسته‌اند.
  کسانی که در شرق حلب می‌جنگندند رفتاری بسیار خجالت‌آور دارند و از شهروندان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. آنها مخالف برقراری آتش بس و دریافت کمک‌های بشر دوستانه هستند.
  روسیه، سوریه را از چنگال تروریست‌ها نجات داد. ما یک راه حل سیاسی یافته‌ایم که شامل تمام قدرت‌های سیاسی این کشور می‌شود و آینده آن را تضمین می‌کند. ما تمام تلاشمان برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به سوریه را انجام می‌دهیم.
  الکساندر یاکوونکو در ادامه نوشت: ما اینجا ایستاده‌ایم و از اینکه بخشی از راه حل پیچیده سوریه هستیم ناراحت نیستیم و از دیگران هم می‌خواهیم به ما بپیوندند. دوستان غربی ما باید تغییر رژیم سوریه را فراموش کنند و به سوریه اجازه دهند خودشان برای کشورشان تصمیم بگیرند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار