رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 19 November
 • وزیر کشور گفت:‌ به دلیل عدم جلب رضایت مسئولان فوتبال در سطح بین‌المللی بازی ایران کره در همان روز تاسوعا برگزار خواهد شد.

  به گزارش عصرساري، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم هم‌اندیشی با خیرین امنیت‌ساز که امروز ( یکشنبه) در ستاد مرکزی ناجا بر گزار شد اظهار داشت: تمامی تهدیدات دشمن در پشت مرزهای کشورمان جمع شده و آنها با آزادی و حریت کشورهای منطقه مخالف هستند.

  وی با بیان اینکه ایران کشوری است که مورد بغض آمریکا، رژیم‌صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع قرار گرفته، افزود: دشمنان ما با اینکه ایران را حامی حریت منطقه می‌دانند از گذشته در حال اعمال تهدیدات خود هستند.
  وزیر کشور در خصوص برگزاری بازی فوتبال ایران با کره که در روز تاسوعا برگزار می‌شود، بیان داشت: با تمام زحمات و تلاش‌هایی که فدراسیون فوتبال و وزرات ورزش و جوانان انجام داده‌اند اما نتوانستند مسئولان فوتبال را در سطح بین‌المللی مجاب به تغییر زمان این بازی کنند بنابراین فوتبال ایران-کره در همان موعد قبل خود برگزار می‌شود.
  وزیر کشور بیان داشت: برخی از افراد متدین نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی دارند که نباید فضای عمومی فوتبال با شئونات مذهبی تداخل داشته و موجب جریحه دار شدن عواطف مردم شود، بنابراین مجدداً تلاش‌های زیادی انجام دادیم اما تغییری حاصل نشد.
  رحمانی فضلی ادامه داد: در نهایت تصمیم گرفته شد تا تمام کسانی که در امر فوتبال دخالت دارند اعم از بازیکنان، داوران، تماشاچیان، هواداران و لیدرها که در استادیوم حضور دارند؛ همه و همه رفتار، سکنات و اقداماتشان طوری باشد تا اصل مناسبت و اعتقاد مردم زیر سوال نرود.
  وی افزود: تلاش شده تا با رعایت تمامی جوانب و ضوابط اعتقادی مردم؛ جنبه احساسی و هیجانی موجود در فوتبال با جنبه احساسی و هیجانی این ایام تطبیق داشته باشد.
  وزیر کشور تاکید کرد: نیروی انتظامی موظف شده تا با در نظر گرفتن تمام تمهیدات خود، برگزاری فوتبال ایران و کره‌ را بر عهده بگیرد و ما مطمئن هستیم که شور و شعور مردم کشورمان در برگزاری بسیار خوب این مراسم همراه خواهد بود.
  *تهدیدات دشمن را کنترل کرده‌ایم
  رحمانی فضلی تأکید کرد: از ‌آمادگی لازم برای مقابله با دشمن برخورداریم و تا کنون توانسته‌ایم تهدیدات آنها کنترل کنیم، در این امر لطف الهی، رهنمودهای رهبری، ریاست جمهوری و محوری به نام مردم نقش بسیار چشم‌گیری داشته است.
  *امنیت جهموری اسلامی ایران پایدار است
  وزیر کشور با تأکید براینکه همه باید بدانند که امنیت پایدار امروز کشورمان مرهون لطف الهی، هدایت رهبری و حمایت‌های مردمی است، تصریح کرد: مقرر شده تا با همکاری وزارت کشور و باقی دستگاه‌ها، تجربه نوینی از مشارکت‌های مردمی را در ایجاد امنیت کشورمان در دستور کار قرار دهیم.
  وی تأکید کرد:‌ دستور العمل‌های پای کار آوردن مردم به عنوان سرمایه عظیم تدوین شده و امیدواریم بتوانیم در تحقق این امر موفق باشیم.
  وزیر کشور تصریح کرد: نیروی انتظامی نقش چشم‌گیری در توسعه امنیت و رشد تعالی دارد. بنابراین باید خار چشم و رعب‌آور دشمنان بوده و قوت قلبی برای دوستان و مسلمان جهان باشند.
  *تحقق امنیت پایدار در گرو استفاده از ظرفیت مردمی
  رحمانی فضلی بیان داشت: برای تحقق امنیت پایدار و استمرار آن در کشورمان باید ایمان و تکیه بر ظرفیت و توانمندی مردم مورد توجه قرار گیرد.
  وی تأکید کرد: دستور سریع است و مردم را باید به صحنه کمک از نیروی انتظامی وارد سازیم، ساز و کاری تعبیه کنیم که مشارکت مردم جدی باشد و البته تنها بعد مادی جریان ملاک نیست. به مردم ارائه طریق و شیوه کار بدهیم که چگونه با نیروی انتظامی مشارکت کنند.
  وزیر کشور ادامه داد: باید در کنار مردم و در خدمت مردم باشیم و مشارکت مردم را به طور عینی و واقعی در جامعه ببنیم و فقط با مردم صادق باشیم.
  *تلاش دشمن در مرزها برای ناامن کردن فضای داخلی کشورمان
  رحمانی فضلی با بیان اینکه امنیت امروز را مرهون حمایت مردم از انقلاب و نظام هستیم، گفت: در مناطق مرزی کشور به ویژه غرب و شرق شاهد حوادث، مسائل امنیتی و درجات تهدید بوده و کاملا به آنها آشناییم.
  وی ادامه داد: همه مخالفان و افراد ضد انقلاب در اطراف مرزهای کشورمان همه پول، سرمایه، سیاست و تجهیزات و تجربه‌شان را به کار گرفته‌اند تا در داخل کشور ما فضای ناامنی ایجاد کنند، دشمنان ما در حال حاضر کاملا عینی و ملموس این موضوع را اعلام می‌کنند و ما نیز بر اساس اسناد و مدارک این حرف را می‌زنیم.
  وزیر کشور تأکید کرد: مردم در صحنه عمل با اطلاعات چندین میلیونی، در مرزها به نیروی انتظامی در تحقق امنیت کمک می‌کنند.
  *بیش از 85 درصد از معتادان به اعتیاد بازمی‌گردند
  رحمانی فضلی با بیان اینکه سالانه چندین میلیون معتاد متجاهر در مراکز درمانی ساماندهی می‌شوند، افزود: بیش از 85درصد از این افراد بعد از ترک دوباره به اعتیاد بازمی‌گردند. بنابراین بهترین درمان اعتیاد معتاد نشدن است که برای تحقق این امر همه باید پای کار باشند.
  *در شاخصه‌های کلان اقتصادی موفق نبوده‌ایم
  وی با بیان اینکه به دلیل سابقه تاریخی نامناسب، مدیریت نامناسب و وابستگی‌های بزرگ به نفت، در مباحث اقتصادی از وضعیت مناسبی برخوردار نیستیم گفت: طبق استدلال‌های علمی تمامی شاخصه‌های کلان اقتصادی تحت تأثیر فراز و فرودهای وابستگی به نفت بوده و وضعیتمان نامطلوب است.
  وزیر کشور با اشاره به بیانات رهبری و راهکاری که ایشان برای خروج از مشکلات اقتصادی پیشنهاد داده‌اند، بیان داشت: طبق بیانات رهبری چاره کار در دست مردم است و با مردمی کردن اقتصاد به عنوان اقتصاد مقاومتی می‌توانیم از مشکلات اقتصادی رها شویم.
  رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دهیم، افزود: با علم به بیانات رهبری اگر تمامی تئوری‌ها را بر اعتماد به مردم و استفاده از ظرفیت و توانمندی‌ آنها بنا کنیم اقتصاد ما بهبود خواهد یافت.
  وی با بیان اینکه تنها راه نجات تکیه بر مردم است، گفت:‌ طبیب انقلاب بیماری اقتصاد را مردمی دانسته و ادامه ‌آن را به گونه‌ای پیش‌بینی کرده که با هر تهدیدی تکان‌های عظیمی در کشورمان روی خواهد داد.
  *حل معضلات اجتماعی به دست مردم
  وزیر کشور یادآور شد: مقام معظم رهبری با تشکیل 3جلسه‌ای که حدودا سه ساعت طول کشید با حضور تمام مسئولان اجتماعی کشور و سران قوا به تحلیل و شرح کاملی از آسیب‌های اجتماعی پرداخته و در نسخه‌ای که صادر کردند حل معضلات اجتماعی و آسیب‌ها را در گرو بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی مردم اعلام کردند.
  رحمانی فضلی تأکید کرد: در تمام دنیا تکیه بر توانمندی مردم اصل است ولی با اینکه ما اعتقاد قلبی به این مسئله داریم اما در عمل نتوانسته‌ایم ساز و کار آن را فراهم کنیم.
  وزیر کشور تصریح کرد:‌ همیشه این گونه بوده که هرجا مردم پای کار بوده‌اند ما موفق بوده‌ایم، هر جا به مردم ایمان داشته‌ایم موفق شده‌ایم و هرجا که مردم را به عنوان سرمایه‌ اجتماعی اصل دانسته‌ایم پیروز میدان بوده‌ایم.
  رحمانی فضلی با بیان اینکه عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در میدان بودن مردم بوده است، گفت:‌ در تمام ادبیات امام راحل در قبل، زمان پیروزی وبعد از انقلاب واژه مردم با احترام و با بزرگداشت صادقانه و خالصانه یاد شده است.
  وی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی با اینکه تمامی دنیا علیه کشور ما بوده و هیچ تحلیلی مادی و برآورد استراتژیک و کلاسیکی نشان از پیروزی انقلاب ما نداشت اما دست غیبی الهی، رهنمودهای امام راحل  و حضور مردم باعث پیروزی ما در جنگ تحمیلی شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار