رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • رییس مرکز آمار ایران در جمع خبرنگاران در محل سالن اجتماعات استانداری مازندران گفت: با توجه به اینکه مازندران ضریب نفوذ ۴۹ درصد و بیشتراز کل کشور که ۴۵ درصد است بنابراین از مردم استان انتظار بیشتری برای ثبت نام به صورت اینترنتی داریم.

  به گزارش عصرساري، امیدعلی پارسا با بیان اینکه سرشماری اینترنتی تنها ۷ الی ۱۰دقیقه وقت نیاز دارد، گفت: با توجه به اینکه سهم هر استانی نسبت به ضریب نفوذ اینترنت محاسبه می‌شود و مازندران ضریب نفوذ ۴۹ درصد و بیشتر از کل کشور که ۴۵ درصد است بنابراین از مردم استان انتظار بیشتری برای ثبت نام به صورت اینترنتی داریم.

  پارسا  گفت: شهرستان کلاردشت با ۷۵ درصد و سیمرغ با ۴۳ درصد بیشترین میزان ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص دادند.
  رییس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه سرشماری از زمان گذشته وجود داشته و در آینده هم ادامه دارد، افزود: در گذشته به شیوه سنتی و با استفاده از کاغذ اقدام به سرشماری می‌کردیم ولی هم اکنون با استفاده از اینترنت و رو ش علمی کار می‌کنیم.
  پارسا بیان کرد: در حال حاضر کشورهای پیشرفته به صورت جمع آوری اطلاعات در دستگاه های اجرایی اقدام به سرشماری می کنند که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم از این روش استفاده کنیم.
  وی با بیان اینکه سرشماری اینترنتی تنها ۷ الی ۱۰ دقیقه وقت نیاز دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه سهم هر استانی نسبت به ضریب نفوذ اینترنت محاسبه می‌شود و مازندران ضریب نفوذ ۴۹ درصد و بیشتراز کل کشور که ۴۵ درصد است بنابراین از مردم استان انتظار بیشتری برای ثبت نام به صورت اینترنتی داریم.
  رییس ستاد سرشماری نفوس و مسکن با اشاره به اینکه ماموران سرشماری از ۲۵ مهر الی ۲۵ آبان ماه سال جاری به صورت حضوری به درب منازل مراجعه می‌کنند، افزود: از مردم کشور به ویژه استان مازندران می خواهیم تا برای صرفه جویی در میزان هزینه ها و سرعت در سرشماری به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام کنند.
  پارسا با بیان اینکه تا صبح امروز ۲ میلیون و ۳۷۵ خانوار معادل ۸ میلیون و ۶ هزار و ۶۰۵ نفر به صورت اینترنتی سرشماری شدند، گفت: با توجه به اینکه میانگین ثبت‌نام اینترنتی در کشور را ۳۵ درصد از کل جمعیت در نظر گرفتیم انتظار داریم تا پایان هفته جاری به این میانگین دست یابیم.
  رییس مرکز آمار ایران با اشاره به رتبه بالای استان های گلستان، لرستان و کهکیلویه در ثبت نام اینترنتی افزود: در ادارات این استان‌ها مردم به صورت رایگان اقدام به ثبت نام اینترنتی می‌کنند.
  وی با بیان فرمایشات رهبر فرزانه پیرامون لزوم شرکت در سرشماری و ارایه اطلاعات صحیح گفت: سرشماری فعالیتی سیاسی نیست و براساس قانون اطلاعات فردی خانوارها به هیچ نهاد یا دستگاهی حتی قوه قضاییه داده نمی‌شود.
  پارسا با اشاره به اینکه اساس و پایه همه برنامه های توسعه در کشور اطلاعات سرشماری است افزود:همه برنامه ریزی ها و تحقیقات در سطح کشور هم براساس ساختار جمعیتی صورت می گیرد.
  رییس مرکز آمار ایران با بیان اینکه با سرشماری جمعیت نسبت افراد سالمند در ۲۰ سال آینده مشخص می شود گفت: براساس همین اطلاعات می توانیم امکامنات رفاهی و آرامش مردم را تامین کنیم.
  وی با اشاره به اینکه گزارش مرکز آمار ایران خدمت رهبرفرزانه و مراجع عظام تقلید ارایه شده است افزود:شرکت در سرشماری برای ما نوعی تکلیف است و همکاری رسانه ها و مسئولان در این حوزه بسیار تاثیرگذار است.
  پارسا با بیان اینکه جوایزی از قبیل هزار جایزه یک میلیون تومانی و ۲ گیگ اینترنت رایگان به صورت قرعه کشی در اختیار کسانی که ثبت نام اینترنتی انجام دهند قرار می گیرد گفت:برای اجرای طرح به صورت حضوری ۱۳۵ میلیارد تومان بودجه با در نظر گرفتن این موضوع که ثبت نام اینترنتی هزینه ندارد در نظر گرفتیم.
  رییس ستادسرشماری نفوس و مسکن با اشاره به اینکه در گذشته برای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اقدام به جمع آوری اطلاعات از مرکز آمار کردند که کاری اشتباه بود افزود:مردم مطئن باشند اطلاعات سرشماری در سال جاری به هیچ نهاد یا سازمانی داده نمی شود.
  وی با بیان جزییات موجود در سایت سرشماری گفت:در ایران هر فرد بالای ۱۰ سال که به دنبال کار باشد جزو جمعیت فعال قرار می گیرد و دیگران در جمعیت غیرفعال تقسیم بندی می شوند.
  پارسا ادامه داد: جمعیت زنان خانه دار، دانش آموزان و دانشجویانی که به دنبال کار نیستند جزو غیرفعال محاسبه می‌شود.
  رییس مرکز آمار ایران افزود: تعداد جمعیت فعال و غیرفعال در محاسبه سطح اشتغال کشور تاثیری ندارد.
  معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران هم با بیان اینکه هیچ جامعه یا خانواده بدون آمار امکان برنامه‌ریزی در زندگی و پیشرفت ندارد، گفت: مردم مازندران در انتخابات گذشته حضور چشمگیر و تاثیرگذاری داشتند بنابر این از آنان می خواهیم تا در ثبت نام اینترنتی سرشماری هم مشارکت کنند.
  علیرضا یونسی با اشاره به اینکه اداره کل آموزش و پرورش مازندران در زمینه جمع آوری اطلاعات سرشماری اعلام آمادگی کرده است، افزود: مدیران مدارس از دانش آموزان بخواهند تا کدملی و اطلاعات سرشماری را برای ثبت به مدارس بیاورند.
   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار