رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
  • سه شنبه 30 دسامبر 2014 - 10:11
  • کد خبر : 670
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : شیعیان سامپانگ در معرض ظلم جدید

  شیعیان آواره سامپانگ در معرض سلب تابعیت از استان جاوه شرقی قرار دارند.   به گزارش علویون از خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام؛ شیعیان منطقه “سامپانگ” که از دی ماه سال 1390 با فشار گروه های وهابی از منزل و مأوای خویش آواره شده اند هم اکنون با مشکل جدیدی روبرو گشته اند. این شهروندان اندونزیایی، به […]

  شیعیان آواره سامپانگ در معرض سلب تابعیت از استان جاوه شرقی قرار دارند.

   

  به گزارش علویون از خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام؛ شیعیان منطقه “سامپانگ” که از دی ماه سال 1390 با فشار گروه های وهابی از منزل و مأوای خویش آواره شده اند هم اکنون با مشکل جدیدی روبرو گشته اند.

  این شهروندان اندونزیایی، به دلیل “نبودن بیش از یک سال در موطن خود” هم اکنون در معرض سلب تابعیت از استان جاوه شرقی قرار دارند!

  در حالی که این موضوع توسط استاندار منطقه در حال بررسی است، «محمد ظهری» رئیس دفتر ثبت احوال شهر سامپانگ می‌گوید: هنوز خبری در این خصوص نیست؛ ولی شرط لازم برای انتقال شهروندی آنان از محل اقامت سابقشان در سامپانگ به شهری دیگر کامل است!

  به گفته ظهری، بحران شیعیان سامپانگ هنوز در دستور کار دولتمردان قرار دارد وتا کنون نتیجه‌ای ابلاغ نشده است.

  در همین حال، «جوکو وی دودو» رییس جمهور جدید اندونزی و «یوسف کالا» معاون وی از طریق وزارت دین در حال آماده سازی “طرح قانون امنیت امت دین‌دار” هستند. این طرح شامل حمایت مردم این کشور در عمل به دستورات و آیین‌های دینی خود مطابق قانون اساسی این کشور است. طرح مذکور که شامل همه مردم این کشور بدون استثناء است، ضامن آزادی مردم در دین بدون درنظرداشتن اینکه چه دین و اعتقادی دارند (حتی لائیک) می‌باشد. ضمن اینکه بر حکومت واجب می کند که به عنوان حاکمی عادل و بی‌طرف، بر اجرای این طرح نظارت کرده و هرکس را که این قانون را نقض کرد، مجازات نماید.

  شایان ذکر است از محرم 1433 ق. دهها تن از شهروندان شيعه اندونزي به همراه «شيخ تاج الملوک» روحاني شيعيان منطقه، بعد از به آتش کشيده شدن خانه هايشان در 29 دسامبر 2011 (8 دی 1390) به دست وهابیون افراطی، مجبور به ترک منازل خود در روستاهای “نانگکرنانگ” و “کرم گايم” در دو منطقه “اومبن” و “سامپانگ” شدند.

  در آن زمان، “کميسيون قربانيان و مفقودين خشونت (کنتراس)” در سورابايای اندونزی برخی مقامات دولتی را به همکاری با وهابي ها برای فشار بر جامعه اقليت شيعه در مرکز سامپانگ (در جزيره جاوه شرقي) متهم کرد.

  سپس دادگاه منطقه سامپانگ اندونزی پس از چند ماه رفتار غيرعادلانه با شیخ تاج الملوک، وی را به تحمل دو سال حبس محکوم کرد. اين دادگاه «شيخ تاج الملوک» را متهم به طرح مطالب توهين آميز کرد و ادعا نمود که تدريس هاي اين روحاني با موازين اسلامي انحراف دارد و باعث تشويش اذهان جامعه مي‏شود! يکي از اتهام هاي شيخ تاج الملوک اين بود که وی ادعا کرده است قرآن شيعيان با قرآن سني ها فرق دارد و قرآن اصلي در دست امام مهدي(عجل الله تعالی فرجه الشریف علیه السلام) است!! اين ادعا توسط وي قوياً رد شده است.

  اين در حالي است که شبهه تحريف قرآن بارها از سوي علماي مذهب اهل بيت(علیهم السلام) رد شده و قرآن‏هاي موجود در مساجد و نازل شيعيان در سراسر جهان، شاهد زنده و حاضري بر اين مدعاست. تاج الملوک همچنین دادخواستی عليه حکم دادگاه نوشت و آن را به خدشه دار آبرو و “کافر” خطاب کردنش متهم کرد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار