رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۲۲ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 20 November
 • جشنواره نقاشی کودکان با موضوع دفاع مقدس با حضور کودکان مهدهای کودک در ساری برگزار شد.

  به گزارش عصرساري، مریم جمشیدی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در حاشیه این جشنواره و در  گفتگو با خبرنگار مهر، بر لزوم توجه به کودکان به عنوان یکی از ارکان جامعه سازی تاکید کرد و افزود:  به همین منظور برنامه هایی را برای کودکان و با هدف  آموزش در قالب جنگ هایی شاد و مفرح برای کودکان در دستور کار داریم.

  وی افزود: خانواده به عنوان یکی از اساسی ترین ارکان جامعه که نقشی مهمی در شکل گیری و پرورش کودکان دارد مورد توجه ما است در این راستا، اداره امور بانوان و خانواده استانداری تاکنون همایش هایی  جهت تحکیم  بنیان خانواده در استان برگزار کرده است.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: جشنواره نقاشی کودکان از آن برنامه هایی است که با هدف انتقال مفاهیم و ارزش های والای انسانی در قالب برنامه ای شاد برای کودکان در نظر گرفته شده است.

  جمشیدی افزود: این جشنواره با موضوع دفاع مقدس برگزار شد و تعدادی زیادی  از  کودکان مهدهای ساری نقاشی های خود را با موضوع دفاع مقدس در جشنواره شرکت دادند و به نفرات برتر جوایزی هم اهدا شد.

  وی، در ادامه با بیان اینکه شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به کودکان در قالب برنامه هایی شاد و مفرح تاثیرگذاری بیشتری دارد، افزود: در کنار همه آموزش های رسمی که ارائه می شود جای خالی برنامه های شاد و تاثیرگذار بر اذهان کودکان احساس می شود به همین منظور و با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزاری این جشنواره در دستور کار قرار گرفت.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، با اعلام اینکه رویکرد این اداره کل توجه به ارکان جامعه به ویژه خانواده است، یادآور شد:  مسائل، آسیب ها و تهدیدها، نقاط قوت ، ضعف زنان و خانواده از زوایای مختلف مورد توجه  اداره کل امور خانواده و استانداری است.

  جمشیدی، با اشاره به اینکه این جشنواره با نقش محوری   مرکز خیریه غنچه های گل یاس ساری و با حضور مهدهای کودک برگزار شده است، گفت: علت برگزاری این جشنواره در مرکز خیریه غنچه های گل یاس، این بود تا فرزندان این مرکز که کودکان فاقد   سرپرست  هستند از این شادی بهره مند شوند و شرایط واقعی شاد بودن و شادی را بدون توجه به تفاوت ها برای این کودکان فراهم کنیم زیرا معتقدیم این کودکان معصوم هیچ نقشی در ایجاد این تفاوت ها ندارند  و باید مورد توجه قرار گیرند.

  جمشیدی ابراز داشت: این جشنواره به صورت پایلوت در ساری و  با هدف مشترک برای قرار گرفتن کودکان در کنار هم برای تکرار مفهوم همدلی است برگزار شده است.

  به گزارش مهر؛ جشنواره نقاشی کودکان موضوع دفاع مقدس  و با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و مشاورین امور بانوان  در مرکز خیریه غنچه های گل یاس ساری برگزار شد که با اجرای برنامه های شاد توسط ” عمو نیما” ، اهداء جوایز به نفرات برگزیده و پذیرایی از سوی مرکز خیریه غنچه های گل یاس ساری  همراه بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار