رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • مدیرکل بهزیستی مازندران، گفت: جمعیت سالمندی در مازندران روبه افزایش است.

  به گزارش عصرساري، سعید آرام امروز در مراسمی به مناسبت روز جهانی سالمندان که در باشگاه برق ساری برگزار شد، گفت: دین مبین اسلام توجه بسیاری به سالمندان دارد تا جایی که رسول اکرم(ص) فرمود: سالمندان در میان امت من مانند پیامبر در میان امتش است.

  وی با اعلام اینکه شعار امسال روز جهانی سالمند نه به تبعیض سنتی است، اظهار کرد: همه افراد به سالمندی می‌رسند و اگر اکنون برای سالمندی این نسل برنامه نداشته باشیم در آینده با مشکل عدیده روبرو خواهیم شد.

  مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به رقم امید به زندگی در کشور، تصریح کرد: همه تلاش‌های علم پزشکی سبب شد که عمر بشر افزایش یابد و  اکنون امید به زندگی در ایران تا سن  75سال ارتقا یافت.

  آرام با تاکید بر لزوم مراقبت از سالمندان، اذعان کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا سالمندان هدایتگر پروژه‌های کشور هستند و بشر دنبال این است که دوران سالمندی دوران بانشاطی باشد تا این مرحله‌ از زندگی را با رویکردهای جدید آغاز کنند.

  وی با بیان اینکه باید نسبت به ارتقا کیفیت زندگی دوره سالمندان توجه شود، بیان کرد: 6میلیون و  400هزار سالمند در کشور داریم که به شکل‌های مختلف تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده و تنها 2دهم درصد از این سالمندان در مراکز سالمندی نگهداری می‌شوند و 12 مرکز فعال نگهداری به 800سالمند در مازندران در خدمت‌رسانی می‌کنند.


  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار