رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • نیروهای یمنی یک کشتی جنگی امارات را در آب‌های دریای سرخ هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

  به گزارش عصرساري، به نقل از پرس تی وی، منابع نظامی یمن از حملۀ موشکی به یک کشتی جنگی امارات در آب‌های دریای سرخ در جنوب این کشور خبر داده‌اند.

  پایگاه اینترنتی المسیره به نقل از یک منبع نظامی یمن گزارش داد، در این حمله یک فروند کشتی جنگی «سوئیفت» امارات در دریای سرخ در سواحل تعز در جنوب یمن هدف قرار گرفته است.
  کشتی جنگی سوئیفت، که از سرعت بالایی برخوردار است، فعالیت‌های گوناگونی از جمله نقل و انتقال نیروها و تجهیزات نظامی را انجام می‌دهد.
  از این کشتی ساختِ آمریکا همچنین برای مین‌یابی و هدایت عملیات جنگی استفاده می‌شود.
  پیش از این، در مهرماه 1394 نیز یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش و نیروهای مردمی یمن در پاسخ به تجاوزات ائتلاف نظامی سعودی به این کشور، یک فروند ناو جنگی امارات متحده عربی را در آب‌های باب المندب منهدم کردند.
  در این حمله، ناو امارات در تنگۀ باب‌المندب در جنوب دریای سرخ غرق شد و دیگر ناوهای ائتلاف سعودی به سرعت منطقه را ترک کردند.
  امارات در قالب ائتلاف نظامی تحت هدایت عربستان سعودی، به نیروهای متجاوز و مزدور در جنگ یمن کمک می‌کند. این کشور تلفات سنگين و بي‌سابقه‌ای را در جنگ یمن متحمل شده‌است.
  بر اساس اعلام برخی منابع يمنی، حدود 80 نظامی اماراتی از آغاز تجاوز نظامی ائتلاف تحت امر عربستان به یمن کشته شده‌اند.
  عربستان سعودی از ششم فروردین 1394 با هدف بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن، و تضعیف جنبش مردمی انصارالله، حملات نظامی خود را به این کشور فقیر عربی آغاز کرده است.
  بر اساس گزارش‌های منتشر شده در این حملات حدود 10 هزار یمنی کشته و هزاران نفر زخمی شده‌اند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار