رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۲۲ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 20 November
 • فرمانده نیروی انتظامی گفت: برای دهه اول ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری هماهنگی بسیار خوبی بین یگان های انتظامی و هیئت‌های مذهبی صورت گرفته است.

  به گزارش عصرساري، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور در صبحگاه عمومی ناجا در اولین روز از هفته نیروی انتظامی که امروز(شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: این هفته گرامیداشت و قدردانی از نیروهای جان بر کف نیروی انتظامی است، ما بیش از 13 هزار شهید دفاع مقدس و بعد از آن برای نظم و امنیت تقدیم کشور و رهبری کرده ایم.

  وی افزود: در کنار این تعداد شهید بیش از 20 هزار جانباز و معلول در حین خدمت به این درجه نائل شدند.

  سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی در تمام ایام هفته مشغول به ارائه خدمت است و ایام تعطیل هم مجالی برای استراحت ندارد، گفت: این بالاترین افتخار برای همکاران ما است، همکارانی که بزرگ ترین افتخارشان سربازی ولایت و خدمت به مردم است.

  وی افزود: در این هفته باید قدردان زحمات همکاران خود باشیم و این هفته با توان و نیروی مضاعف به مردم کشورمان خدمت کنیم و امیدواریم در سراسر کشور به ویژه مراکزی که مسئولیت خدمت دارند با روحیه و نشاط بیش تر خدمات ارائه دهند.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت: در این هفته ارتباط با مردم و نخبگان و برگزیدگان مردم باید افزایش پیدا کند.

  وی تصریح کرد: ما به فرموده مقام معظم رهبری باید یار مهربان مردم باشیم، مردم عزیز با رجوع و حضور در مرکزهای انتظامی باید احساس آرامش کنند و این یار مهربان را در کنار خودشان احساس کنند.

  سردار اشتری مطرح کرد: ارتباط با علما و مراجع معظم تقلید، دانشگاهیان و دانشجویان، اقشار مختلف مردم باید در ابن هفته ارتقاء پیدا کند تا برای یک سال کاری ما در آینده ذخیره ای باشد.

  * آمادگی پلیس برای خنثی سازی و مقابله با جرایم

  فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ضرورت توجه به امر آموزش و روزآمد بودن پلیس، گفت: یکی از برنامه های ما در هفته ناجا افزایش بنیه و قوای خودمان در مرزها، روستاها و شهرها است که باید توان و قدرت انتظامی را ارتقاء دهیم.

  سردار اشتری ادامه داد: ما به مردم خدمت می کنیم و از این رو مردم می توانند ما را قضاوت کنند، ما هیچ نقطه پنهان و غیر آشکاری نداریم.

  وی افزود: نیروهای ما  24 ساعته درگیر ارائه خدمت به مردم هستند.

  سردار اشتری گفت: امروز پیام هایی که مردم از طریق سامانه 137برای ما می فرستند پیام های واقعی است و انتقادات سازنده را از طریق آن به ما می رساند و ما نیز آنها را عملیاتی می کنیم.

  فرمانده ناجا ادامه داد: کار گروه هایی برای پیگیری این امر تشکیل شده است که پیشنهادات و انتقادات مردم و نخبگان را بررسی و عملیاتی کند.

  وی تصریح کرد: بنده از این تریبون از مردم تشکر می کنم و از آنها میخواهم تا فرزندان خود را در نیروی انتظامی یاری کنند.

  سردار اشتری گفت: از طرفی دیگر مردم هم باید احساس پشتیبانی از سمت نیروهای انتظامی را داشته باشند که ما در پی ایجاد و گسترش این احساس هستیم.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت: یکی دیگر از برنامه های ما در این هفته افزایش بنیه و قوای خودمان در مرزها، روستاها و شهرها است که باید توان و قدرت انتظامی را ارتقاء دهیم.

  وی گفت: ما معتقدیم پلیس باید حرفه ای باشد و هرچه جلوتر می رویم پلیس مان باید حرفه ای تر شود.

  سردار اشتری گفت: پلیس آمادگی خنثی سازی و مقابله با جرایم را باید داشته باشد و سطح آموزش و تجهیزات خود را ارتقاء داده و حرفه ایی کار کند.

  فرمانده ناجا گفت: در حوزه آموزش با راه اندازی قرارگاه جهادی آموزش اقدامات خوبی در سال گذشته صورت گرفته است و ان شاالله این روند ادامه خواهد داشت.

  وی تصریح کرد: یکی از وظایف ما ارتقای امنیت و نظم است که امروز به برکت خون شهیدان و هدایت مقام معظم رهبری شاهد هستیم و تلاش می کنیم تا هرگونه بی قانونی را کاسته و تحرکات منفی را خنثی کنیم.

  سردار اشتری افزود: ما سربازان فداکار رهبری و وطن هستیم و رضایت مردم بزرگ ترین سرمایه ماست و امروز اعتماد مردم به نیروی انتظامی بالاترین سرمایه است.

  فرمانده ناجا افزود: ان‌شاءلله بتوانیم به یاری خداوند و همکاران و دولت مردان بخشی از مشکلات معیشتی کادر و پرسنل ناجا را حل کنیم.

  *برخورد با گروهک‌های تروریستی و اشرار در غرب و شرق کشور

  در ادامه سردار اشتری در جمع خبرنگاران با تبریک هفته ناجا، گفت: از خبرنگاران که در تقویت نیروی انتظامی می‌کوشند و اقدامات فرزندان این مرز و بوم را به گوش مردم می‌رسانند تشکر می‌کنم.

  وی افزود: تقویت نیروی انتظامی در گرو حرفه ای شدن است که تجهیزات، آموزش و نیروی انسانی مجرب میخواهیم که اقداماتی صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم تجهیزات مناسب را وارد کرده و از این پس موضوع آموزش را هم تقویت کنیم.

  سردار اشتری درخصوص ماه محرم و اقدامات پلیس در این زمینه گفت: برای دهه اول ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری هماهنگی بسیار خوبی بین یگان های انتظامی و هیئت‌های مذهبی صورت کرفته است.

  وی افزود: همکاران ما تمام وقت قدرت ارائه خدمات را دارند و امیدواریم تکایا و مساجد توصیه های ما را رعایت کنند.

  فرمانده نیروی انتظامی ناجا گفت: برای راحتی زائران حرم اباعبدالله در اربعین حسینی سه مرز مهران چذابه شلمچه آماده پذبرایی است و اگر مرزی اضافه شود اطلاع رسانی صورت می گیرد.

  سردار اشتری گفت: ما از هموطنان می‌خواهیم گذرنامه معتبر دارای زمان اعتبار مناسب همراه خود داشته باشند.

  *واکنش فرمانده ناجا به قمه‌زنی در محرم

  وی در پاسخ به سوالی در مورد مواجهه پلیس با قمه‌زنی، با تأکید بر لزوم توجه مسئولان هیئت‌های عزاداری حسینی به توصیه‌های پلیس، گفت: امیدواریم عزاداران حسینی از اعمالی که موجب وهن این مراسم می‌شود، اجتناب کنند.

  سردار اشتری افزود: دفاتر گذرنامه شیفت کاری خود را اضافه کرده‌اند و کم تر از یک هفته گذرنامه افراد را تحویل‌ می دهند.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت: فرایند صدور گذرنامه در پلیس حدود 24 تا 30 ساعت است.

  سردار اشتری مطرح کرد: از مردم می‌خواهیم برای عزیمت به کشور عراق برای حضور در مراسم اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کنند و از مرزهای نزدیک به محل سکونت حرکت کنند و توصیه های ما را نیز در نظر بگیرند.

  وی گفت: ان‌ شاالله در این هفته ارائه خدمات را مضاعف کرده و با تجهیزاتی که وارد ناوگان نیروی انتظامی می شود، شاهد نظم و امنیت بیش تری باشیم.

  فرمانده نیروی انتظامی همچنین از برخورد با گروهک‌های تروریستی و اشرار خبر داد و گفت: تحرکاتی در مرزهای شرقی و غربی رصد شد و پس از شناسایی عوامل همگی دستگیر شدند و تحویل مراجع قضایی شدند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار