رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
 • عربستان سعودی بداند اگر دست به چنین کاری بزند نفرت و خشم تمام شیعیان و اهل سنت آزادیخواه بر ضدشان خواهد بود و هزینه بسیاری را خواهند پرداخت. حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم صدور حکم اعدام شیخ نمر از علمای مبارز و شیعه عربستان […]

  عربستان سعودی بداند اگر دست به چنین کاری بزند نفرت و خشم تمام شیعیان و اهل سنت آزادیخواه بر ضدشان خواهد بود و هزینه بسیاری را خواهند پرداخت.

  حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم صدور حکم اعدام شیخ نمر از علمای مبارز و شیعه عربستان سعودی را محکوم کردند.

  ایشان با ظالمانه توصیف کردن صدور چنین حکمی، یادآورشدند: شیخ نمر جایی را بهم نزده بود و کاری انجام نداده بود که مستحق چنین حکمی باشد، ایشان سخنرانی های داغی را انجام داده بود که نشانه حریت ایشان بود.

  حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان کردند: در کشور ما از درون زندان نامه بر ضد نظام و رهبری می نویسند و کسی هم کاری با آنها ندارد و تا فتنه ای برپا نشود درباره افراد چنین حکمی صادر نمی کنند.

  معظّم له صدور چنین حکمی برای آیت الله شیخ نمر را ظالمانه خواند و فرمودند: متاسفانه شیعیان عربستان سعودی در فشار زیادی هستند و برای انجام مراسم دینی خود آزادی ندارند، حقوق شان تضییع می شود و از بسیاری از مشاغل محروم هستند.

  ایشان خاطرنشان کردند: عربستان سعودی بداند اگر دست به چنین کاری بزند نفرت و خشم تمام شیعیان و اهل سنت آزادیخواه بر ضدشان خواهد بود و هزینه بسیاری را خواهند پرداخت.

  معظّم له از سیاست یک بام و دوهوا و متناقض آمریکا و مدعیان حقوق بشر انتقاد کرده و تصریح نمودند: وقتی در کشور ما درباره فردی از فرقه ضاله کوچک ترین اقدامی انجام شود کنگره آمریکا تبلیغات عجیبی علیه ما به راه می اندازند؛ اما در کشور عربستان سعودی شیعیان از حقوق اولیه خود محروم هستند اما صدایی از آنها در نمی آید.

  ایشان با طرح این سؤال که چرا کنگره آمریکا در قبال این حکم ظالمانه و تضییع حقوق اولیه شیعیان در عربستان سعودی سکوت پیشه کرده و نفس نمی کشد؟ تصریح کردند: این مسأله نشان دهنده دروغ بودن ادعای دمکراسی و حقوق بشر غرب است.

  حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تأکید کردند: من تکرار می کنم این کار آثار و پیامدهای غیر قابل پیش بینی برای عربستان سعودی دارد و گمان نمی کنم عقلای آنها دست به چنین کاری بزنند..

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار