رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
  • دوشنبه 29 دسامبر 2014 - 09:37
  • کد خبر : 646
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : رژیم آل خلیفه شیخ علی سلمان را بازداشت کرد/ قیام مردم بحرین در حمایت از دبیرکل الوفاق + تصاویر

  مردم مناطق مختلف بحرین یکشنبه شب به خیابان‌ها ریختند و خشم و اعتراض خود را از بازداشت دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین اعلام کردند.   به گزارش علویون؛ شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین در تماس تلفنی چند ثانیه‌ای با خانواده‌اش بازداشت خود را تایید کرد. نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه پس از […]

  مردم مناطق مختلف بحرین یکشنبه شب به خیابان‌ها ریختند و خشم و اعتراض خود را از بازداشت دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین اعلام کردند.

   

  به گزارش علویون؛ شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین در تماس تلفنی چند ثانیه‌ای با خانواده‌اش بازداشت خود را تایید کرد.

  نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه پس از بازداشت شیخ علی سلمان او را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

  «عبدالله الشملاوی» وکیل دبیرکل جمعیت الوفاق گفت: شیخ علی سلمان با اتهام تشویق به نفرت از رژیم حاکم، دعوت به سرنگونی رژیم با توسل به زور، تشویق جوانان به اعتراض علیه رژیم حاکم با شرعی دانستن اعتراضات، اهانت به دستگاه قضایی و دستگاه مجریه، تشویق به کینه توزی طایفه‌ای، کمک گرفتن از طرف‌های خارجی، انتشار اعلامیه‌ها و خبرهای دروغ که باعث ایجاد وحشت و برهم خوردن امنیت می‌شود، مشارکت در تظاهرات و تجمع‌هایی که باعث زیان‌های اقتصادی شد، متهم شده است.

  جمعیت اسلامی الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای بازداشت دبیرکل خود را تایید کرد.

  جمعیت الوفاق با اشاره به احضار شیخ علی سلمان به اداره تحقیقات کیفری بحرین و بازجویی از او با اتهامات جعلی اعلام کرد وزارت کشور بحرین او را بازداشت کرده است.

  الوفاق در بیانیه خود تاکید کرد بازداشت شیخ علی سلمان ماجراجویی خطرناک و حساب نشده رژیم حاکم است که باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع سیاسی و امنیتی بحرین خواهد شد.

  الوفاق بر لزوم آزادی فوری دبیرکل خود و احترام به فعالیتهای سیاسی و توقف بازداشت‌ها و سرکوب فعالان سیاسی تاکید کرد.

  در پی انتشار خبر بازداشت دبیرکل جمعیت وفاق بحرین، تظاهراتی گسترده سراسر این کشور را فرا گرفت.

  مردم مناطق مختلف بحرین یکشنبه شب به خیابان‌ها ریختند و خشم و اعتراض خود را از بازداشت شیخ علی سلمان اعلام کردند.

  بحرینی‌ها در شعارهای خود، بازداشت شیخ علی سلمان را بیانگر جنون رژیم حاکم دانسته و تأکید کردند که ادامه بازداشت وی فقط عبور از خطوط قرمز نیست بلکه به معنای قرار دادن این کشور در آستانه سقوط است.

  آنان همچنین تأکید کردند که آزادی فوری دبیرکل وفاق یک درخواست نیست، بلکه اقدامی ضروری و واجب اخلاقی، ملی و میهنی است و ادامه بازداشت وی به معنای ادامه اقدامی جنون آمیز است و رژیم حاکم مسؤول پیامدهای آن خواهد بود.

  نیروهای آل خلیفه برای متفرق کردن مردم و سرکوب اعتراض‌ها در برخی مناطق به سوی آنان حمله ور شدند، و چندین نفر را نیز بازداشت کردند.

  هادی الموسوی مسوول اداره حقوق بشر جمعیت اسلامی الوفاق اعلام کرد: بازداشت شیخ علی سلمان باعث طغیان خشم مردم بحرین خواهد شد.

  مسوول اداره آزادی‌ها و حقوق بشر در جمعیت اسلامی الوفاق در خصوص بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق گفت: شیخ سلمان در روز یکشنبه به اداره بازجویی جنایی احضار شد اما قبول نکرد که بدون حضور وکیلانش مورد بازجویی قرار گیرد که این مساله باعث کشمکش‌هایی شد. شیخ علی سلمان بدون علت بازداشت شده و از حقوق مسلم خود در دفاع محروم است. او رهبری سیاسی است که بر اساس قوانین مصوب داخلی و بین المللی فعالیت می‌کرده و آنچه ادعا می‌شود که او مردم را به خشونت دعوت می‌کرده دروغی بیش نیست.

  وی ادامه داد: از اولین دقایق احضار شیخ سلمان، خشم مردم قابل مشاهده بود و پس از آنکه وی بازداشت شد مردم بیش از پیش خشمگین شدند. تنها اقدام صحیحی که حکومت بحرین می‌تواند انجام دهد آزادی شیخ سلمان است زیرا او زبان گویای ملت بحرین بود. در حال حاضر مقامات بحرینی در حال آزمایش مردم و واکنشهای داخلی و خارجی هستند تا پس از آن تصمیم بگیرند که آیا شیخ سلمان را آزاد کنند یا در بازداشت نگه دارند.

  الموسوی افزود: حکومت بحرین در برابر سلاح مردم که‌‌ همان تظاهرات مسالمت آمیز است از سلاح قتل و بازداشت و خشونت استفاده می‌کند که با این کار واکنش شدید‌تر مردم را در پی خواهد داشت.

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار