رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
  • جمعه 29 می 2015 - 16:10
  • کد خبر : 5911
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : مديرکل تبليغات اسلامي مازندران: سطحی نگری به مقوله حجاب موجب گسترش ناهنجاری ها در جامعه می شود

  حجت الاسلام شکريان با تأکيد بر پرهيز از نگاه سطحي به مقوله عفاف و حجاب گفت: هر گونه سطحي نگري در اين حوزه موجب ايجاد خلأ هاي جبران ناپذيري در عرصه فرهنگي کشور خواهد شد.

  به گزارش علویون؛ حجت الاسلام شکريان با تأکيد بر پرهيز از نگاه سطحي به مقوله عفاف و حجاب گفت: هر گونه سطحي نگري در اين حوزه موجب ايجاد خلأ هاي جبران ناپذيري در عرصه فرهنگي کشور خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، حجت الاسلام ناصر شکريان  بد حجابي را مشکلي مهم در جامعه اسلامي دانست و با بيان اين که متأسفانه ورود مد هاي غربي هر روز براين مشکل مي افزايد، تصريح کرد: جامعه ما در چنين شرايطي نيازمند ارائه الگويي فاطمي در عرصه عفاف و حجاب است.

  وي، ترويج فرهنگ فاطمي را مهم ترين راه حل معضل اجتماعي بي حجابي در جامعه عنوان کرد و بيان داشت: متوليان ديني و فرهنگي کشور بايد به سوي ارائه الگويي مناسب و برگرفته از انديشه هاي فاطمي در جامعه باشند.

  شکريان با بيان اين که متوليان ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه از برنامه هاي روتين و روزمره در اين عرصه بايد خود داري کنند، تصريح کرد: متأسفانه عليرغم شعارهاي مطرح شده در اين خصوص هنوز در عرصه عفاف و حجاب يک سياست گذاري و برنامه ريزي مشخص و تعريف شده اي صورت نگرفته است.

  مدير کل تبليغات اسلامي مازندران بهره گيري از الگوهاي اسلامي را بهترين راه براي ترويج و نهادينه کردن فرهنگ صحيح عفاف و حجاب در جامعه ديني دانست و خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) الگوي عفت و پاکدامني براي همه زنان جهان استو اين بانوي بزرگ اسلام بايد الگوي همه زنان جامعه ديني قرار گيرد.

  اين استاد حوزه و دانشگاه در ادامه افزود : دين مبين اسلام حجاب را مايه تشخص و آزادي زن مسلمان مي داند و دشمنان نظام همه تلاش خود را براي تضعيف اين مقوله در جامعه اسلامي به کار بسته اند.

  عضو شوراي فرهنگ عمومي مازندران  خاطر نشان کرد: با توجه به هجمه هاي مختلف غرب در حوزه فرهنگ حجاب و عفاف همه ما موظف هستيم براي اين مقوله مهم ديني و اجتماعي و نهادينه کردن آن  در جامعه با عزم ملي و مديريت جهادي  همت کنيم.

  اين مسئول فرهنگي  در ادامه گفت: با توجه به سرعت رو به رشد تغييرات اجتماعي و نسل، ضرورت ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در بين نسل هاي جديد بسيار ضروري است، البته نسل جديد جامعه بسيار مطلع و آگاه هستند و اگر با زبان و روش هاي تبليغي نوين محاسن عفاف و حجاب را برايشان تبيين کنيم به يقين حجاب برتر را براي خود انتخاب مي کنند.

  حجت الاسلام شکريان  با اشاره به بخش هايي از دغدغه هاي مقام معظم رهبري در خصوص فرهنگ حجاب و عفاف در کشور تاکيد کرد: خلأ بسيار زيادي در اين حوزه وجود دارد که علت آن سطحي نگري به موضوع حجاب و عفاف است، پس همه مسؤولان موظف هستند به صورت عمقي به موضوع حجاب و عفاف نگاه کنند.

  امام جمعه موقت بابل، فرهنگ سازي، معرفي الگوهاي قابل درک و لمس، بالابردن سطح آگاهي عمومي، عدم برخورد سياسي و سليقه اي مسؤولان به مسأله حجاب، اهتمام والدين به مسأله حجاب و عفاف، عرضه محصولات حجاب و عفاف، ترويج سبک زندگي اسلامي ايراني، برخورد جدي با عوامل سازمان يافته فساد و فحشا و نظارت بر توليد و اجرايي شدن ابلاغيه حجاب و احياء اصل هشتم قانون اساسي،  راه برون رفت از مشکلات و موانع موجود در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب است

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار