رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۹
 • السبت ۷ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Saturday 30 May
  • یکشنبه 28 دسامبر 2014 - 06:09
  • کد خبر : 589
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : دیدار علمای اهل سنت پرتغال با دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) + تصاویر

  دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) که به پرتغال سفر کرده است، با تعدادی از علمای اهل سنت این کشور دیدار و گفتگو کرد.   به گزارش علویون؛ دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) که به پرتغال سفر کرده است، در مرکز اسلامی لیسبون با هشت نفر از علمای اهل سنت این کشور دیدار و گفتگو کرد. «حجت‌الاسلام المسلمین […]

  دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) که به پرتغال سفر کرده است، با تعدادی از علمای اهل سنت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

   

  به گزارش علویون؛ دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) که به پرتغال سفر کرده است، در مرکز اسلامی لیسبون با هشت نفر از علمای اهل سنت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

  «حجت‌الاسلام المسلمین محمدحسن اختری» در این دیدار با اشاره به جنایت‌های گروه تروریستی تکفیری داعش اظهار کرد: این گروه با خشونت‌های روزانه خود کمر به تخریب چهره ناب اسلام بسته است؛ لذا شرایطی پیش آمده که باید تمام علما و خدمتگزاران، اسلام واقعی را به جهانیان معرفی کنند.

  به گزارش خبرنگار ابنا از لیسبون، وی با بیان اینکه جنایت‌های داعش این سؤال را برای غیرمسلمانان ایجاد کرده که “آیا اسلام واقعی اقداماتی است که داعش انجام می‌دهد؟” تصریح کرد: فرصت خوبی است تا با استدلالات درست و اقدامات فرهنگی و عملی غیرمسلمانان را با اسلام آشنا کنیم.

  اختری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم اتحاد و همدلی بین پیروان مذاهب شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: اختلافات بوجود آمده میان شیعیان و اهل تسنن حاصل شیطنت‌های قدرت‌های شیطانی است، چراکه پیروان این دو مذهب از ابتدا باهم متحد بودند و هم‌اکنون هم بر آنان مکر و ترفندهای اختلاف‌افکنانه دشمنان اسلام اثبات شده است.

  وی، اتحاد شیعیان و اهل تسنن ایران اسلامی را نمونه واقعی و بی‌نظیر از وحدت کلمه عنوان کرد و از علمای اهل سنت پرتغال دعوت کرد تا به ایران سفر کرده و از نزدیک همدلی و یکپارچگی شیعه و سنی را در ایران ببینند.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) با تاکید بر اینکه وحدت کلمه باید در سراسر جهان ایجاد شود افزود: علمای اسلام باید اختلافات جزئی را از بین ببرند تا دین اسلام از شر دشمنان حفظ شود.

   

  منبع: ابنا

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار