رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 9 December
  • چهار شنبه 27 می 2015 - 15:27
  • کد خبر : 5853
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : استاندار مازندران: آمار اعزام‎های راهیان نور در مازندران راضی‌کننده نیست

  استاندار مازندران گفت: باید کیفیت و کمیت سفر راهیان نور در استان افزایش یابد، مازندران 10 هزار و 400 شهید دارد که یقیناً آمار 40 هزار نفری آماری مناسب برای این سفر نیست.

  به گزارش علویون؛ ربیع فلاح در همایش تجلیل از مجاهدان عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور با بیان خرسندی از حضور در جمع مجاهدان عرصه راهیان نور اظهار کرد: راه جهادی راهیان نور باید با همت مردم و مسئولانبه‌صورت جدی دنبال شود.

  وی با بیان اینکه راه سعادت جامعه ادامه راه شهدا و باور داشتن به اعتقادات است، افزود: اشاعه فرهنگ دینی و ناب اسلامی راه‌های مختلفی دارد که موثرترین آن اعزام‌های راهیان نور است.

  استاندار مازندران با اشاره به نقش جوانان در آینده نظام، بیان کرد: تحول‌آفرینان آینده کشور دانش‌آموزان و دانشجویان جوان ما هستند، به همین منظور باید کار اساسی در زمینه نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس انجام شود.

  این مسئول با بیان اینکه ظرفیت‌های استان بیش از این تعداد اعزام است، خاطرنشان کرد: باید فکری برای استفاده از تمام ظرفیت‌های استان به‌منظور اعزام جوانان به مناطق عملیاتی راهیان نور شود.

  فلاح با تاکید بر اهمیت سفر معنوی راهیان نور، اضافه کرد: باید کیفیت و کمیت سفر راهیان نور در استان افزایش یابد، مازندران 10 هزار و 400 شهید دارد که یقیناً آمار 40 هزار نفری آماری مناسب برای این سفر نیست.

  وی با اشاره به نقش مردم در فرهنگ‌سازی، تصریح کرد: باید در این زمینه ردیف اعتباری نه در سطح استانداری بلکه با همت خود مردم و خیران در استان صورت گیرد تا کیفیت برنامه‌های راهیان نور بیشتر شود.

  استاندار مازندران در ادامه گفت: این تکلیف بر دوش همه ما است، مدیران و هم‌رزمان شهدا نباید در مقابل این جنگ فرهنگی بیکار بنشینند و باید به اهمیت موضوع واقف بود و با محدودیت‌ها و مشکلات بر سر راه این عرصه جهادی جنگید.

  همچنین مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این همایش، اظهار کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب بزرگ‌ترین وظیفه حاکمیت، تربیت نسل خلاق، سالم و پایبند به ارزش‎هاست که این امر خطیر برعهده آموزش و پرورش است.

  این مسئول ادامه داد: اگر دشمنان ملتی را به تاراج برند تنها باقیمانده از آن ملت هویت آنها است و به‌طورقطع هویت انقلاب اسلامی ما دفاع مقدس و خون شهدا است.

  قاسمی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش علی‌رغم مشکلات زیاد مالی در سال 93، رویکرد اصلی فرهنگی خود را سفر راهیان نور قرار داد، گفت: بیش از سه برابر سال‌های قبل از اعزام دانش‌آموزی در استان انجام شد و بیش از 18 هزار دانش‌آموز در سال 93 از مازندران به مناطق عملیاتی راهیان نور اعزام شدند که قطعاً این دانش‌آموزان برگ‌سبزی هستند برای آینده ما.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری به نمایندگی از دانشگاه‌های استان در همایش تجلیل از مجاهدان عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور، اظهار کرد: از 200 هزار دانشجوی دانشگاه‌های استان 70 هزار دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران مشغول به تحصیل هستند که 4 هزار و 900 دانشجو در سال گذشته به راهیان نور اعزام شدند.

  نیازآذری با اعلام اینکه اعتقاد ما بر حفظ ارزش‌های ناب نظام در سطح دانشگاه است، بیان کرد: هدف دشمنان جوانان ما هستند و مشکل جدی این نسل فاصله‌های ایجادشده با خانواده‌ها است و آسان‌ترین و موثرترین راه برای هدایت این نسل، معرفی دفاع مقدس و جوانان آن دوران است.

  وی گفت: دانشگاه آزاد حاضر است همچون طرح واحد دفاع مقدس که تمامی دانشجویان موظف به طی کردن آن هستند، دانشجویان را در طول تحصیل به راهیان نور اعزام کند تا تمامی دانشجویان برای یک‌بار هم که شده آن فرهنگ و آثار را از نزدیک تجربه کنند.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار