رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
  • یکشنبه 28 دسامبر 2014 - 06:00
  • کد خبر : 583
  • اجتماعی
  • چاپ خبر : خاموش شدن آتش فتنه به مدد رهبری انقلاب و مردم/ تمایلات نفسانی و وسوسه خناسان داخلی و خارجی عامل انحراف سران فتنه

  امام جمعه تبریز گفت: با بی‌حرمتی در روز عاشورا برای مردم ثابت شد که این عوامل از خارج الهام می‌گرفتند و نقش آمریکا و رژیم صهیونیستی در این آشوب‌ها آشکار شد. به گزارش علویون؛ “آیت‌الله محسن مجتهدی‌شبستری” عضو جامعه روحانیت مبارز در رابطه با نقش رهبری و مردم در پیروزی و تداوم انقلاب، گفت: همانطوری […]

  امام جمعه تبریز گفت: با بی‌حرمتی در روز عاشورا برای مردم ثابت شد که این عوامل از خارج الهام می‌گرفتند و نقش آمریکا و رژیم صهیونیستی در این آشوب‌ها آشکار شد.

  به گزارش علویون؛ “آیت‌الله محسن مجتهدی‌شبستری” عضو جامعه روحانیت مبارز در رابطه با نقش رهبری و مردم در پیروزی و تداوم انقلاب، گفت: همانطوری که در اصل انقلاب نقش رهبری و مردم از تمامی عوامل موثر‌تر بود، در مسئله تداوم و مقاطعی که انقلاب آسیب‌هایی را می‌بیند، این دو عامل نقش موثری ایفا می‌کنند.

  وی در ادامه پیرامون شخصیت امام خمینی(ره) افزود: ایشان علاوه بر مجتهدی عالی‌مقام، دارای بینش سیاسی بسیار قوی و شجاعت به تمام معنا بودند، که اگر این خصایص را نداشتند، تبدیل نظام سلطنتی به جمهوری اسلامی متصور نبود، چرا که با توجه به پشتیبانی قدرت‌های بزرگ از رژیم شاه، تنها با رهنمودهای ایشان و به مدد حمایت مردم بابصیرت از امام خمینی(ره) توانستیم در برابر اصول انقلاب ایستادگی نماییم.

  نماینده ولی فقیه با اشاره به فتنه ۸۸  تصریح کرد: در جریان فتنه نیز از یک سو با مدیریت، درایت و صبر و حوصله رهبری معظم انقلاب و از سوی دیگر با حضور گسترده مردم در ۹ دی این آتش خاموش شد؛ مقام معظم رهبری ابتدا با دعوت از روسای ستاد به نامزدهایی که ادعای تقلب داشتند تذکرات لازم را دادند و با اتمام حجت در نماز جمعه ۲۹ خرداد، خطبه مفصل و روشنگری ایراد کرده و مردم را تبیین نمودند.

  امام جمعه تبریز اظهار داشت: جریان‌هایی که به مرور زمان دست بردار نبودند، روز ۱۳ آبان و قدس شعارهای نامناسب سر داده و روز قدس را زیرسوال بردند، در روز عاشورا نیز وقاحت را از حد گذراندند و در حالیکه اکثریت مردم تهران مشغول عزاداری بودند، یک مشت افراد سلطنت‌طلب و مزدوران رژیم صهیونیستی و آمریکا که نفراتشان بیش از ۵۰۰۰ نفر نبود، به خیابان‌ها آمده و با آتش زدن مغازه‌ها، بانک و ماشین و اهانت به ساحت مقدس امام حسین (علیه السلام) ماهیتشان بیش از پیش برای مردم روشن شد.

  مجتهدی‌شبستری در ادامه اضافه کرد: اینگونه برای مردم ثابت شد که این عوامل از خارج الهام می‌گرفتند و نقش آمریکا و رژیم صهیونیستی در این آشوب‌ها آشکار شد، در نتیجه به فاصله دو روز بعد از عاشورا مردم تصمیم گرفتند حماسه بزرگ 9 دی را به راه بیندازند، تا جایی که برخی از دستگیر شدگان اقرار به الهام از خارج کردند.

  وی با اشاره به فروکش کردن آشوب‌ها پس از حماسه باشکوه 9 دی بیان کرد: تمامی این عوامل سبب شد پرونده فتنه مختومه شود و به فضل پروردگار مردم آرامش پیدا کنند، بنابراین در خاموش شدن این فتنه نقش رهبری اولی(نقش برتر) و نقش مردم بسیار کارساز بود و ضمن آن، مراجع بزرگوار نیز روشنگری‌های لازم را انجام دادند.

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به انحراف تعدای از افراد در جریان فتنه تصریح کرد: گاهی هوای نفس و غرایز به عقل انسان غلبه می‌کند و باعث انحراف افراد می‌شود، وسوسه خناسان داخلی و خارجی مزید علت است و از این طریق از واقع بینی فاصله می‌گیرند.

  امام جمعه تبریز در پایان با گریزی تاریخی به تغییر جهت تعدای از صحابه پیامبر اکرم، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ به ویژه در زمان پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) افرادی از انصار همچون طلحه و زبیر که جزء صحابه ایشان بودند، خود را یک سر گردن از بقیه بالاتر می‌دانستند و انتظار داشتند پست‌های حساس به آن‌ها داده شود، شروع به اضرار مردم و زیرپا گذاشتن مصالح جامعه نمودند، این افراد در دوره امام علی(علیه السلام) زمانی‌که عدالت ایشان را دیدند و برایشان ثابت شد که امتیازاتی به آن‌ها داده نمی‌شود آتش جنگ جمل را شعله ور کردند و اینگونه عاقبت به شر شدند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار