رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
  • چهار شنبه 27 می 2015 - 14:02
  • کد خبر : 5829
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : ولیعهد سعودی شیعیان عربستان را تهدید کرد + تصاویر

  شیعیان عربستان که پس از حمله تروریستی به مسجد امام علی (علیه السلام) اقدام به تشکیل کمیته‌های مردمی کرده‌اند با تهدید ولیعهد رژیم سعودی مواجه شدند.

  به گزارش علویون؛ «محمد بن نایف بن عبدالعزیز» ولیعهد و وزیر کشور عربستان که به بهانه عیادت مجروحان حمله تروریستی روز جمعه به مسجد امام علی(علیه السلام) در شهرک القدیح استان القطیف به آنجا سفر کرده بود، مردم شرق عربستان را تهدید کرد.

  محمد بن نایف در واکنش به تلاش مردم شرق عربستان برای تشکیل کمیته‌های مردمی به منظور تامین امنیت این منطقه در پی تکرار حملات تروریستی گفت: هر کسی که بخواهد نقش نهادهای حاکمیتی را برعهده بگیرد، مجازات خواهد شد و ما در این کار خود از هیچ سرزنشی نمی‌ترسیم.

  ولیعهد رژیم سعودی افزود: ما خودمان امنیت را تامین می‌کنیم و هر کسی که بخواهد بر خلاف سازوکارهای قانونی عمل کند مجازات خواهد شد.

  محمد بن نایف در سفر به استان القطیف با خانواده‌های شهدای القدیح دیدار کرد و از شماری از مجروحان در بیمارستان مرکزی القطیف عیادت کرد.

  ۲۵ نفر از مجروحان حمله تروریستی به مسجد امام علی(علیه السلام) هم اکنون در بیمارستان‌های منطقه تحت مداوا هستند، و حال عمومی آن‌ها روبه بهبود است. ۶ نفر از مجروحان این حادثه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و امروز با مرخص شدن ۹ نفر دیگر از مجروحان، شمار افراد مرخص شده به ۶۲ نفر رسیده است.

  یک شهروند عربستانی در القطیف در حضور بن نایف گفت: اگر دولت به وظیفه خود در تامین امنیت عمل نکند، شریک جنایت‌هاست.

  بن نایف در پاسخ گفت: من شتابزده عمل نمی‌کنم و ناراحتی شما را درک می‌کنم. حکومت به نقش خود عمل می‌کند و هر کسی که تلاش کند نقش حکومت را ایفا کند، بازخواست خواهد شد و ما در این باره برای هیچ سرزنشی اهمیت قائل نیستیم. حکومت امنیت را برقرار خواهد کرد و با هر کسی که بخواهد بر خلاف قانون عمل کند برخورد خواهد کرد.

  گفتنی است محمد بن نایف نقش اصلی را در سرکوب تظاهرات مردمی در القطیف بر عهده داشت.

  پس از تکرار حملات تروریستی به شیعیان در شرق عربستان مردم این مناطق تلاش کردند تا با تشکیل کمیته‌های مردمی مانع از نفوذ تروریست‌ها به القطیف شوند.

  گفتنی است در حمله انتحاری یک عضو سعودی گروه تروریستی داعش به مسجد امام علی(علیه السلام) در منطقه القدیح عربستان ۲۱ نمازگزار شهید و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند.

   

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار