رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • شورای ایرانیان مقیم آمریکا با محکوم کردن شدید اظهارات اخیر یک سناتور جمهوریخواه این کشور خواهان عذرخواهی او شد.

  به گزارش علویون؛ «شورای ایرانیان مقیم آمریکا» موسوم به «نیاک»، که از  بزرگترین سازمان های ایرانی ـ آمریکایی مستقر در ایالات متحده است، به شدت سخنان چند روز قبل «لیندسی گراهام» قانونگذار آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در سال 2016 را محکوم کرد.

  «لیندسی گراهام» پیش از این در دو گفت‌وگوی جداگانه ایرانی‌ها را افرادی «دروغگو» خطاب کرده بود. او ابتدا در یک ضیافت صبحانه در دانشکده «سینت‌اسلم» در ایالت نیوجرسی گفت: «پدر من مالک یک فروشگاه مشروب‌فروشی، یک قمارخانه و یک رستوران بود. هر چه من درباره سیاست می‌دانم را در قمارخانه یاد گرفتم. آموزش واقعاً خوبی بود و به همین دلیل است که من می‌دانم ایرانی‌ها دروغ می‌گویند. افرادی مانند ایرانی‌ها به اتاق‌های شرط‌بندی می‌آمدند و شما نمی‌توانید به آنها اعتماد کنید.»

  او روز جمعه هم در نشستی در جمع قانونگذاران و هواداران حزب جمهوری‌خواه گفت: «از هنگامی که در دوران کودکی در اتاق مخصوص قمارخانه کار می‌کردم درباره ایرانیان مطالبی آموختم.من دروغگویان زیادی را دیده‌ام و می‌دانم که ایرانیان دروغگو هستند.»

  «تریتا پارسی»، مدیر سازمان «نیاک» در واکنش به این اظهارات گفت: سخنان سناتور «گراهام» زننده و مرتبط با دوره نژاد پرستی هستند. این گونه مباحث نباید جایگاهی در سیاست‌های آمریکا داشته باشند.»

  پارسی در ادامه اظهار داشت:« سخنان نژادپرستانه گراهام موجی از نگرانی‌ در زمینه توانایی تکلم وی در زمینه موارد حساس امنیتی آمریکا را چون مذاکره هسته‌ای با ایران برانگیخته است. زیرا اگرقضاوت شما از یک ملت و دروغگو نامیدن آن‌ها تنها بر اساس کار و تجربیاتتان در مشروب فروشی یک استخر باشد،آنگاه آیا شما واقعا صلاحیت حفظ مناسب از  آمریکا را خواهید داشت؟»

  وی در ادامه ضمن سفارش به لیندسی گراهام برای عذر خواهی از جامعه ایرانیان مقیم آمریکا درخواست کرد تا قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه سخنان متعصبانه گراهام را محکوم کنند.

  “لیندسی گراهام” یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا و از منتقدان دیپلماسی هسته‌ای با ایران است. نام وی در فهرست بزرگترین دریافت‌کنندگان مالی لابی‌های صهیونیستی برای ورود به انتخابات‌های آمریکا قرار دارد.

   

   

  منبع: فارس

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار