رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
  • دوشنبه 25 می 2015 - 17:15
  • کد خبر : 5791
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت الله مدرسی: باید در برابر ” تاتار جدید ” بایستیم

  آیت الله مدرسی از مراجع تقلید شیعیان عراق با صدور بیانیه ای به کشتار شیعیان عربستان در انفجار عامل انتحاری داعش در یکی از مساجد این کشور واکنش نشان داد.

  به گزارش علویون؛ در پی فاجعه مسجد امام علی(علیه السلام) “القدیح” عربستان، «آیت الله سید محمدتقی مدرسی» با صدور بیانیه ای، مقاومت مردم شیعه شرق عربستان را در برابر فتنه کور تکفیری ها و هجوم آنها که دین، وطن و تمام ارزش های انسانی را هدف قرار داده است، تحسین کرد.

  ترجمه کامل بیانیه این مرجع تقلید شیعیان عراق به شرح ذیل است:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  انالله و انا الیه راجعون

  خداوند در قرآن کریم می فرماید: واتقوا فتنة لا تصيبن الذين ظلموا منكم خاصة” صدق الله العلي العظيم. (و بترسيد از فتنه ای که تنها ستمکارانتان را در بر نخواهد گرفت.)

  نکته اول: مقاومت مردممان را در منطقه الشرقیه در مقابل تروریست های تکفیری و نیز موضع آنها را در مقابله با این فتنه کور تحسین می کنیم. از خداوند می خواهیم که شهدای این انفجار تروریستی را با شهدای واقعه بدر، حنین و کربلا و امام حسین(علیه السلام) محشور کند. با حالت تضرع دعا می کنیم که خداوند مجروحین این حادثه را شفا بدهد و به بازماندگان شهدا صبر و استقامت و نیز به سبب صبرشان به آنها پاداشی بزرگی عطا کند.

  نکته دوم: این هجوم تکفیری شدید وطن، دین و تمام ارزش های انسانی را هدف قرار داده است. این هجوم تکفیری بین هیچ کشوری و هیج مذهبی فرق نمی گذارد. همه ما باید با هم در برابر این فتنه متحد شویم و با هم همکاری داشته باشیم؛ فتنه ای که تنها گریبان برانگبزندگان آن را نمی گیرد. ما باید سعی کنیم این فتنه تکفیری را از ریشه بخشکانیم. ریشه های این فتنه می تواند سخنرانی های تحریک کننده یا تبعیض سیاسی و یا جهل به دین صحیح باشد.

  نکته سوم: ما مسلمانان باید برای خدا در برابر این گروهک تبهکار بایستیم و گرنه هجوم این “تاتار جدید” سرنوشت کشورمان را  تهدید خواهد کرد؛ همانگونه که تاتارها در آستانه نابودکردن فرهنگ اسلامی و تاریخ باشکوه ما بودند.

  والله المستعان وهو نعم المعين
  محمد تقي المُدرّسي

   

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار