رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
  • یکشنبه 24 می 2015 - 14:11
  • کد خبر : 5754
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت‌الله صدوقی‌مازندرانی: نام‌گذاری میادین به نام بزرگان نشان از تاریخ علمی آن شهر دارد

  آیت الله صدوقی مازندرانی در جشن باشکوهی که به مناسبت میلاد امام سجاد (علیه السلام) و افتتاح مجتمع علامه ابن شهرآشوب ساروی در مرکز شهر ساری (دروازه‌بابل) برگزار شد سخنانی را بیان فرمودند.

  به گزارش علویون؛ آیت‌الله شیخ مرتضی صدوقی‌مازندرانی شنبه‌شب در جشن باشکوهی که به مناسبت میلاد امام سجاد (علیه السلام) و افتتاح مجتمع علامه ابن شهرآشوب ساروی در مرکز شهر ساری (دروازه‌بابل) برگزار شد، اظهار کرد: امام سجاد (علیه السلام) پیونددهنده نسل امام حسن (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) بود و حرمت گذاشتن به آن امام بزرگوار یادآور تاریخی ارزنده است که ایشان از طرفی مادری، منسوب به ایران است.

  وی افزود: مجلس امشب نیز به میمنت این زادروز خجسته و تقدیر از بزرگان و عالمان دین به‌ویژه علامه ابن شهرآشوب ساروی برگزار شده است که افتخار مردم این شهر محسوب می‌شود و 800 سال پیش نسبت به تاریخ شیعه و سنی، اشراف پیدا کرده و کتاب معروف او به نام «مناقب ابن شهرآشوب» بر سر زبان‌هاست.

  صدوقی‌مازندرانی گفت: یکی از خدمات ارزنده شهردار ساری، بنا نهادن فاز نخست ساختمان ابن شهرآشوب ساروی است که در فازهای بعدی نیز به همین شکل و به نام این عالم بزرگوار، ساخته می‌شود.

  وی بیان کرد: شهر ساری، شخصیت‌های روحانی ارزنده‌ای داشته و در عصر حاضر نیز دارای بزرگان و علمای برجسته‌ای است و نام‌گذاری میادین، بزرگراه‌ها و خیابان‌های مهم شهر به نام این مشاهیر و مفاخر، نشان از تاریخ علمی یک شهر دارد.

  این عالم خطه شمال با بیان اینکه نام مشاهیر در کتاب‌ها آمده است، اما این نیست که به روحیه همه نزدیک باشد، تصریح کرد: آن چیزی که به روحیه همه نزدیک است؛ نام‌گذاری میادین، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها به نام بزرگان است.

  وی ادامه داد: فقها، بزرگان، مشاهیر و مفاخر زیادی در ساری وجود داشته‌اند که معرفی آنها از ابن شهرآشوب ساروی آغاز شده است و دیگر بزرگان نیز به همین ترتیب معرفی می‌شوند.

  صدوقی‌مازندرانی در بخش دیگری از سخنان خود، خطاب به مجموعه شهرداری و شورای اسلامی ساری، اظهار کرد: با کارشکنی‌هایی که اسباب زحمت است، خسته نشوید، زیرا فعالیت‌های اجتماعی سختی‌های خاص خود را دارد و با مخالفت‌هایی روبه‌رو است، اما باید تحمل کرد تا این شهر تاریخی عظمت بیشتری داشته باشد.

  استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: البته سزاوار بود که برخی‌ها به احترام علامه ابن شهرآشوب، از برخوردهای ناروا در مسیر احداث این ساختمان اجتناب می‌کردند.

  وی در پایان گفت: تناسب مجلس امشب با میلاد امام سجاد (علیه السلام)، یادآور تاریخی است که ایشان را منسوب به ایران و ایرانی کرده است و افتتاح ساختمان علامه ابن شهرآشوب ساروی نیز یادآور حضور آن عالم بزرگوار در 800 سال پیش است.

   

  منبع: بشارت نیوز

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار