رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
  • یکشنبه 24 می 2015 - 12:49
  • کد خبر : 5745
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت‌الله جوادی آملی: داعش و گروه‌های تکفیری حاصل دوری از اسلام ناب است

  یکی از مراجع تقلید شیعیان مشکلات و ناهنجاری‌ها و جنایت گروهای جنایت کار تروریستی مانند داعش و تکفیری‌ها را به خاطر دوری از اسلام عنوان کردند.

  به گزارش علویون؛ آیت الله العظمی جوادی آملی در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، گفتند: خداوند کامل‌ترین دین را از طریق پیامبر خاتم(صلی الله علیه و آله و سلم) به میان انسان‌ها فرستاده است تا بشر را به هدایت دعوت کند و از گمراهی بیرون بیاورد.

  ایشان افزودند: دین اسلام یک دین همگانی است و اطاعت ازآن برهمه لازم است لذا دین اسلام پیروان سایر ادیان را نیز به اطاعت از خدا دعوت می‌کند.

  مرجع تقلید شیعیان با اشاره بر تاکیدات فراوان قرآن کریم بر حفظ دین، اظهار داشتند: این دین کامل‌‌ همان طور که برهمه مسلمانان اقامه نماز را واجب دانسته، برحفظ اسلام هم تأکید فراوان دارد. در شرائط فعلی نه تنها اطاعت از دین یک امر مسلم است بلکه حفظ آن هم بر همگان لازم و ضروری است.

  آیت الله جوادی آملی اظهار داشتند: نماز ستون دین است و قرآن به عنوان ستون دین از نماز یاد کرده، همین تعبیر را نیز خداوند در مورد اصل دین به کار برده است؛ یعنی دین ستون جامعه به شمار می‌رود. خدا انسان را بر دین خلق کرده، اگر مردم دین خدا راکه ستون جامعه است حفظ کنند و در زندگی خود آن را به اجرا در بیارودند دیگر جامعه دچار مشکلی نخواهد بود.

  این مرجع تقلید خاطر نشان ساختند: اگر می‌بینیم جامعه و دنیا از این همه مشکلات و ناهنجاری‌ها و جنایت گروهای جنایت کار تروریستی مانند داعش و تکفیری‌ها رنج می‌برد، به خاطر این است که اثری از اسلام ناب وجود ندارد.

   

  منبع: خبرگزاری اهل بیت علیهم السلام

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار