رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
  • یکشنبه 24 می 2015 - 10:34
  • کد خبر : 5739
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : افخم: مبارزه با صهیونیسم، ارتباطی به دین یهود ندارد

  سخنگوی وزارت امور خارجه بر گواهی واقعیتهای تاریخی بر نقش سازنده و صلح جویانه ایران در منطقه و جهان تاکید کرد.

  به گزارش علویون؛ سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص سخنان رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با یک نشریه دست راستی در واشنگتن، ادعای به اصطلاح ضد یهودی بودن رهبران ایران و توسعه طلبی علیه کشورهای منطقه خلیج فارس را مردود دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای همه ادیان الهی و پیروان آنها و از آن جمله یهودیان و دین یهود احترام بسیاری قائل است و سیاستهای ضد صهیونیستی کشورمان در مقابله با اشغالگری، جنایات گسترده و تروریسم دولتی آن رژیم، ارتباطی با دین یهود و پیروان آن ندارد.

  «مرضیه افخم» همچنین اضافه کرد: پروژه  ایران هراسی طرحی برای دامن زدن به بحران های منطقه ای و افزایش تفرقه و کینه می باشد، و واقعیتهای تاریخی گواه بارز نقش سازنده و صلح جویانه ایران در منطقه و جهان است.

  وی اظهار داشت: در حالی که اسلام ستیزی در سطح جهان و از جمله در آمریکا به طرز بی سابقه ای رشد یافته، رئیس جمهور آمریکا به جای پرداختن به این پدیده مذموم و رفتار برخی دولت‌ها علیه مسلمانان و یا کشتار روزانه مسلمانان توسط برخی متحدین آن کشور و یا تروریستهای  تکفیری، در باره منابع تهدید امنیت منطقه آدرس کاملا اشتباه داده است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران منبع ثبات و امنیت در منطقه بی ثبات خاورمیانه است و پیگیرانه راهکارهای سیاسی و همکاری های منطقه ای برای مقابله با خشونت و افراط را تشویق و دنبال می‌کند.

  «افخم» همچنین اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر روی میز بودن تمام گزینه ها را اصرار بر تکرار یک لفاظی منفی دانست و با تاکید بر ضرورت احترام به مبانی اولیه فضای مذاکرات جاری گفت: ادعای گزینه نظامی اساسا یک لفاظی تکراری منفی است و هیچ جای پایی در واقعیات ندارد و بطور قطع بدخواهان ایران هرگز از چنین گزینه‌هایی طرفی نخواهند بست.

   

  منبع: ابنا

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار