رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
  • شنبه 23 می 2015 - 13:13
  • کد خبر : 5711
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : سیدحسن نصرالله: باید جنگ صفین را تکمیل کنیم/ به زودی بسیج عمومی اعلام می‌کنیم

  دبیرکل حزب الله تاکید کرد: امروز می‌گویم درهر جایی و مکانی که لازم باشد با چشم‌هایی باز و بدون اینکه از طرفی اجازه بگیریم، می‌جنگیم و از هم اکنون هرگز سکوت نخواهیم کرد زیرا برگ‌های قوی زیادی در اختیار داریم که هنوز از آن‌ها در نبرد با تکفیری‌ها استفاده نکرده‌ایم.

  به گزارش علویون؛ «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی به مناسبت «روز مجروحان مقاومت» برای جمعی بزرگ از فرماندهان و نیروهای مقاومت از جمله ده‌ها مجروح مقاومت از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی و تاکید کرد: مقاومت وارد یک نبرد به تمام معنای کلمه حیاتی و بزرگ بلکه وارد نبرد دین و آبرو با تکفیری‌هایی شده است که هیچ دین مشترکی با آن‌ها ندارد.

  وی که در آستانه سالروز عید مقاومت و آزادسازی سخن می‌گفت، اظهار داشت: سال ۲۰۱۱ تصمیم به رویارویی با تکفیری‌ها برای تامین مصالح و منافع لبنان گرفتیم درحالی که دیگران مانند برادران عراقی تردید داشتند و حتی ما را در ابتدا به دلیل ایستادن در کنار نظام سوریه سرزنش می‌کردند اما امروز درستی گزینه ما با یورش داعش به کشورشان و اشغال آن برای آن‌ها مشخص شده است.

  سید حسن نصرالله در این سخنرانی که روزنامه‌های لبنانی السفیر و الاخبار بخش‌هایی از آن را چاپ کردند، مرحله آینده نبرد با تکفیری‌ها را تشریح و خاطرنشان کرد: خطری که ما را تهدید می‌کند، خطری حیاتی است همانند آنچه در سال ۱۹۸۲ میلادی شاهد بودیم.

  وی تصریح کرد: خداوند نبرد با دشمنان را بر ما واجب کرده‌‌ همان گونه که قبل از ما نبرد همراه با رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) در معرکه‌های مختلف از جمله بدر تا خیبر را واجب کرد.

  دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه باید جنگ صفین را تکمیل کنیم، اظهار داشت: اگر ما در حلب، حمص و دمشق با تکفیری‌ها نجنگیم باید با آن‌ها در بعلبک، هرمل، الغازیه، صور و صیدا، نبطیه و دیگر شهر‌ها، شهرک‌ها و روستاهای لبنانی بجنگیم.

  وی با بیان اینکه، مقاومت با چهار گزینه مواجه است، گفت: نخستین گزینه این است که بیشتر از چهار سال گذشته بجنگیم و مبارزه کنیم، دوم دست روی دست بگذاریم تا مردان سربریده شده و زنان و دختران به اسارت برده شوند، سوم اینکه مانند ذلیل‌ها دست به دامان برخی کشورهای جهان شده تا شاهد فاجعه‌ای بعداز فاجعه دیگر باشیم.

  نصرالله افزود: چهارمین گزینه این است که همانند برخی از متوهم‌ها بدون درنظر گرفتن وابستگی آن‌ها به تکفیری‌ها بگوییم ما با شما هستیم و بنابراین تسلیم می‌شویم و سازش می‌کنیم که البته این تنها یک توهم است زیرا نزد تکفیری‌های هیچ گزینه‌ای بجز بیعت و یا سربریده شدن وجود ندارد.

  دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: هرگز به کسانی که به موفقیت‌های ما در نبرد‌ها اهانت می‌کنند و یا آن‌ها را انکار می‌کنند، اهتمامی نداریم و هیچ چیز عزم و اراده ما را در نبرد با تکفیری کاهش نمی‌دهد و باور داریم که باید دارای یک روحیه بالا و قوی باشیم.

  وی بهترین دلیل موفقیت نبرد القلمون را بروز اختلاف بین دو گروه تروریستی تکفیری النصرة و داعش دانست و تصریح کرد: امروز اگر احدی از آن‌ها بیعت با دیگری را رد کند، همه را سر می‌برند.

  سیدحسن نصرالله با بیان اینکه وضعیت امروز مقاومت بسیار بهتر از گذشته است، تاکید کرد: براین اساس به متوهم‌ها می‌گوییم که یا باید بجنگیم و یا سرمان بریده شود، اما ما خواهیم بجنگیم چه شما بخواهید و یا نخواهید، دوست داشته باشید و یا نداشته باشید.

  دبیرکل حزب الله اظهار داشت: در این جنگ اگر نیمی و یا سه چهارم از ما شهید شود، نیمی و یا یک چهارم دیگر با کرامت، شرافت و عزت زندگی خواهد کرد و این بهترین گزینه است و ان‌شاءالله این تعداد هرگز شهید نخواهد شد.

  وی با تاکید به اینکه شرایط کنونی که هجمه علیه مقاومت بزرگ است نیاز به قربانی زیادی دارد، گفت: اختلافات بین سعودی‌ها، قطری‌ها و ترکیه پایان یافته در حالیکه در گذشته هر کدام از آن‌ها برای خودش حساب جداگانه‌ای باز کرده بود.

  نصرالله افزود: اکنون هر سه آن‌ها وارد نبرد علیه ما شده‌اند اما اگر ما آستین همت را بالا بزنیم و به اندازه مسئولیت خود همت کنیم آن‌ها را شکست خواهیم داد و استخوان‌هایشان را خرد خواهیم کرد و پیروزی همراه ما خواهد بود.

  دبیرکل حزب الله لبنان هشدار داد: هر طرفی که برای دلسرد کردن و شکستن اراده مردم اقدام کند و یا از تسلیم شدن سخن بگوید، احمق، کوردل و خیانتکار است.

  وی با حمله به کسانی که آن‌ها را «پیروان سفارت آمریکا» خواند و آن‌ها را «خیانتکار، مزدور و احمق» توصیف کرد، خاطرنشان کرد: هیچ احدی نمی‌تواند ما را قانع کند که تغییر موضع دهیم و از امروز به بعد هرگز سکوت نمی‌کنیم و از حرکت و پیشروی باز نخواهیم ماند زیرا این نبردی سرنوشت ساز و حیاتی بلکه نبردی برای آبرو و دین است و ما هیچ دینی مشترک با تکفیری‌ها نداریم.

  سیدحسن نصرالله تصریح کرد: اکنون وقت بسیج مردم است و هر طرفی که می‌تواند باید در این نبرد ولو زبانی شرکت کند، هر طرفی که اعتباری نزد مردم دارد باید برای راه اندازی این بسیج عمومی مشارکت و همکاری کند.

  دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت: علما، پدران شهدا باید سخن بگویند حتی برداران مجروح و اسیر هم باید با بیانات شیوای خود باید سخن بگویید و مردم را برای نبرد با تکفیری‌ها بسیج کنید.

  وی با تاکید به اینکه در مرحله آینده بسیج عمومی اعلام می‌کنیم، گفت: در گذشته گفتیم که باید در سوریه باشیم و همچنان واجب است در آنجا باشیم و امروز هم هرگز اجازه نمی‌دهیم تکفیری‌ها و حامیانشان طرح خود را به سوی لبنان امتداد دهند.

  سیدحسن نصرالله افزود: در حالیکه ما با طرح تکفیری می‌جنگیم، متاسفانه برخی ما را به خیانت متهم و یا تردید آفرینی کرده و حتی علیه ما تحریک می‌کنند.

  همپیمانان آل سعود در لبنان به ویژه سعد الحریری و نادر الحریری رئیس و دبیرکل حزب جریان المستقبل وسمیر جعجع تروریست لبنانی و رییس حزب «نیروهای لبنانی» که تمام رویا‌هایشان با سقوط گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهة النصرة در القلمون نقش برآب شده است از جمله کسانی هستند که پرچم مخالفت نبرد مقاومت اسلامی با این گروه‌ها را در دست گرفته و حتی به شروع جنگ داخلی در لبنان تهدید کرده‌اند.

  دبیرکل حزب الله تاکید کرد: امروز می‌گویم درهر جایی و مکانی که لازم باشد با چشم‌هایی باز و بدون اینکه از طرفی اجازه بگیریم، می‌جنگیم و از هم اکنون هرگز سکوت نخواهیم کرد زیرا برگ‌های قوی زیادی در اختیار داریم که هنوز از آن‌ها در نبرد با تکفیری‌ها استفاده نکرده‌ایم.

  نصرالله خاطرنشان کرد: اگر این حجم گسترده از عملیات را که با یاری الهی در القلمون انجام دادیم و برنامه ریزی کردیم و مجهز شدیم و خداوند ما را بر فراز کوه‌ها و قله‌ها پیروز کرد، ادامه دهیم، تحقق وعده الهی برای پیروزی نهایی نیز حتمی و قطعی است.

   

  منبع: ابنا

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار