رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 8 December
 • رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد، کشتی نجات طبق هماهنگی های صورت گرفته با وزارت امور خارجه و کمیته بین المللی صلیب سرخ به بندر جیبوتی می رود و پس از انجام مراحل قانونی در جیبوتی کشتی رهسپار یمن می شود.

  به گزارش علویون؛ کشتی حامل کمک های مردم و دولت ایران به مردم یمن (موسوم به کشتی نجات) 21 اردیبهشت از بندر شهید رجایی بندرعباس به سمت بندر الحدیده یمن در دریای سرخ حرکت خود را آغاز کرد و قرار است در روزهای آینده در این بندر پهلو گرفته و محموله خود را تخلیه کند. این کشتی حاوی 2 هزار و 500 تن کمک های مردم ایران است.

  دانلود 

   

  امدادرسانی بشردوستانه ایران به یمن پس از آن صورت می گیرد که جنگنده های متجاوز عربستان و ائتلاف عربی – آمریکایی از ششم فروردین تجاوز ضد انسانی خود را به یمن آغاز کرده اند؛ تجاوزی که تا کنون بیش از 3 هزار و 800 یمنی که بیشتر آنها از کودکان و زنان بودند، کشته شده و هزاران تن دیگر نیز زخمی شده اند.
  برای آگاهی از آخرین وضع کشتی امدادرسانی ایران، به خلیج عدن سری زدیم و گفتگو کردیم با همکارمان سید ناصر فاطمی، خبرنگار اعزامی شبکه خبر، مستقر در کشتی نجات که نتیجه آن را ببیند و مهم ترین بخش های آن را بخوانید:
  سوالات:

  گفتگوی برنامه پیشخوان خبر با سرنشینان کشتی نجات در مسیر امدادرسانی به یمن

   

  خبرنگار شبکه خبر: کشتی کمک های مردمی و امدادی جمهوری اسلامی ایران به مردم مظلوم یمن از شامگاه دوشنبه 21 اردیبهشت حرکت خود را به سمت یمن آغاز کرده است. خوشحال می شویم اخرین خبرهای کشتی نجات را از زبان شما بشنویم؟

   

  در این کشتی، فعالان صلح طلب و ضد جنگ کشورهای اروپایی ما را همراهی می کنند.
  سوال از مهمان (فعال حقوق بشر)
  1- چه شد که کشتی نجات را برای اعلام حمایت از ملت مظلوم یمن انتخاب کردید؟(اشاره شود به مظلومیت مردم یمن و کشتار مردم بی دفاع یمن)

  به عنوان یک آمریکایی و یک انسان با توجه به اینکه دولت خودم را مقصر می دانم در کمک کردن به سعودی ها در حمله به مردم بی گناه یمن در بمباران بیمارستان ها، مدارس، مراکز عمومی و کشتن مردم بی گناه، این وظیفه انسانی من بود تا به عنوان یک انسان برای پاسخ به اقدام ظالمانه دولت خودم به این کشتی بیایم و دست کم کمک کوچکی کرده باشم به مردم یمن. احساس افتخار و غرور می کنم و غرق شادی ام از اینکه می توانم در کنار انسان های بسیار وارسته و خوب در این کشتی باشم که عازم یمن است.

   
  خبرنگار شبکه خبر: به نظر شما چرا رسانه ها و کشورهای غربی در قبال جنایت های دوماهه دولت عربستان در یمن سکوت اختیار کردند؟

   

  غرب و به ویژه آمریکا نه فقط در این زمینه سکوت می کنند بلکه به صورت فعال از دولت سعودی در قبال این جنگ حمایت می کنند؛ سلاح هایی که الان دولت سعودی استفاده می کند متاسفانه از امریکا می آید. آنها نمی خواهند که یمن تبدیل به یک ایران دیگر بشود و بتواند مثل ایران استقلال خودش را بدست بیاورد و شروع کند به توسعه اقتصادی خارج از قید و بتد  و یوغ استثمار آنها و مردم می خواستند حاکم بر سرنوشت خود و منابع خودشان مسلط باشند که این با منافع بانک دارهای امریکایی و انگلیسی و تل آویو در منافات بود.
  خبرنگار: از دید شما چرا کشورهای غربی در قبال حقوق بشر در جهان، دوگانه عمل می کنند؟

  گفتگوی پیشخوان خبر با سید ناصر فاطمی،خبرنگار اعزامی شبکه خبر مستقر بر کشتی نجات در مسیر امدادرسانی به یمن

  کشورهای غربی داعیه دفاع از حقوق بشر دارند، اما در جهان دوگانه عمل می کنند.
  خبرنگار: با توجه به عمق فجایع انسانی در یمن به علت تجاوز آل سعود، نهادهای بین المللی و سازمان های حقوق بشر چه وظایفی بر عهده دارند؟

   

  دانلود

  منبع: شبکه خبر

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار