رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
 • الأحد ۸ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 31 May
  • پنجشنبه 21 می 2015 - 13:55
  • کد خبر : 5634
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : آیت‌الله اعرافی: دست‌های بسیاری به دنبال غرق کردن مسلمین در اختلافات مذهبی و ناسیونالیستی هستند

  رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه قم به پایگاه نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) تبدیل شده است تاکید کرد: البته باید این نکته را بدانیم که دست‌های بسیاری به دنبال غرق کردن ما در اختلافات مذهبی و ناسیونالیستی هستند.

  به گزارش علویون؛ آیت‌الله علیرضا اعرافی چهارشنبه شب در گردهمایی عظیم طلاب المصطفی که در مدرسه حجتیه برگزار شد با اشاره به اینکه باید طلاب افق دستیابی به اهداف را والا در نظر بگیرند اظهار کرد: امام راحل در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که در این شهر در محاصره بودند ولی وقتی که سخنرانی می‌کردند برای همه عالم سخن می‌گفتند.

  وی با اشاره به اینکه اگر نگاهی به سخنان امام راحل در سال‌های 41 و 42 داشته باشیم افق دیدگاه ایشان را در می‌یابیم بیان کرد: طلاب باید در فعالیت‌های تبلیغی خود از مشارکت دیگران بهره‌ بگیرند و مشارکت یکی از هنرهای طلاب به شمار می‌رود.

  امام جمعه موقت قم ضرورت بهره‌گیری از توان طلاب در امور مدیریت فرهنگی و اجرایی تصریح کرد: دعوت به دین مبین اسلام با زبان نرم و ملایم همراه است و باید با لحنی دوستانه و ملایم را به کار گیرند.

  وی با اشاره به اینکه البته در مواجهه با مستکبران باید با صلابت سخن گفت اظهار کرد: مکتب اهل بیت همراه با منطق است و کسی که از قم و المصطفی حضور می‌یابد باید در عین بهره‌مندی از لحن دوستانه نمادی از اخلاق و استدلال باشد.

  اعرافی با اشاره به اینکه روحانیون در کنار هدایت و ارشاد مردم باید در عرصه‌های اجتماعی نیز حضور داشته و از نیازمندان دستگیری کنند بیان کرد: طلاب باید در فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه پیشگام هستند.

  وی با اشاره به تجاوز به مردم مظلوم بی‌گناه یمن گفت: امروز تفکری در عالم از سوی استعمار و استکبار و صهیونیست‌ها به راه افتاده که با خشونت مذهبی همراه است و ما مسلمانان وظیفه داریم که منشا چنین اقداماتی را شناسایی کرده و گرفتار مسائل جزئی نشویم.

  امام جمعه قم با اشاره به اینکه طلاب نباید در دام مجادلات و مناظره‌های بیهوده مذهبی گرفتار شوند گفت: باید طلاب الگویی از یک انسان پاک را ارائه دهند و معارف اهل بیت(علیهم السلام)‌ را به مردم منتقل کنند.

  رئیس جامعة المصطفی العالمیه با بیان اینکه قم امروز به پایگاه نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) تبدیل شده است تاکید کرد: البته باید این نکته را بدانیم که دست‌های بسیاری به دنبال غرق کردن ما در اختلافات مذهبی و ناسیونالیستی هستند و این در حالی است که در چنین فضایی باید طلاب دنیای اسلام را به وحدت و همدلی هدایت کنند.

   

   

  منبع: فارس

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار