رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
  • شنبه 27 دسامبر 2014 - 11:27
  • کد خبر : 562
  • فرهنگی
  • چاپ خبر : تشییع باشکوه مستبصر بزرگ و “ببر توسعه” اوگاندا + تصاویر

  مراسم تشییع مدیر مؤسسه اهل‌بیت (علیهم السلام) با حضور گسترده شیعیان و مقامات کشوری و لشکری اوگاندا در منطقه شیعه نشین مایوگه برگزار شد.   به گزارش علویون؛ هزاران نفر از شیعیان اوگاندا دیروز جمعه در مراسم تشییع و تدفین «شیخ عبدالقادر علی موایا» (Sheik Dr. Abdul Kadhir Ali Muwaya Nkwanga Ali) مدیر مؤسسه اهل‌بیت […]

  مراسم تشییع مدیر مؤسسه اهل‌بیت (علیهم السلام) با حضور گسترده شیعیان و مقامات کشوری و لشکری اوگاندا در منطقه شیعه نشین مایوگه برگزار شد.

   

  به گزارش علویون؛ هزاران نفر از شیعیان اوگاندا دیروز جمعه در مراسم تشییع و تدفین «شیخ عبدالقادر علی موایا» (Sheik Dr. Abdul Kadhir Ali Muwaya Nkwanga Ali) مدیر مؤسسه اهل‌بیت (علیهم السلام) که در حمله تکفیری‌های مسلح به شهادت رسید شرکت کردند.

  در این مراسم باشکوه که در منطقه شیعه‌نشین مایوگه برگزار شد علاوه بر مردم منطقه، «عثمان کاینگی» وزیر امور خارجه اوگاندا، «ربکا کاداگا» از مقامات امنیتی، «کایهورا» رئیس پلیس منطقه، مقامات کشوری و لشکری، علما و طلاب اوگاندا حضور داشتند.

  وزیر امور خارجه اوگاندا در مراسم تشییع شیخ عبدالقادر با ابراز تأسف از وقوع این جنایت ضمن ابراز همدری با خانواده وی گفت: قلب ما همیشه با دکتر عبدالقادر خواهد بود.

  همچنین «وافولا اوگوتا» رهبر جناح اقلیت پارلمان اوگاندا نیز شیخ عبدالقادر را “پادشاه مایوگه” خواند و گفت: اولین بار او را در سال ۲۰۰۵ دیدم که در خانه‌اش نشسته بود و به مشکلات مردم رسیدگی می‌کرد.

  وی با ابراز تعجب از ترور مدیر مؤسسه اهل‌بیت(علیهم السلام) اظهار کرد: چرا باید یک شخص، خداترس، صلح جو و محترم که همواره در امر پیشرفت کشور فعالیت می‌کرد ترور شود؟ این قضیه مشکوک است و باید مقامات امنیتی به آن رسیدگی کنند.

  گفتنی است پنجشنبه شب، مسلحان تکفیری شیخ عبدالقادر را که به دلیل خدمات وسیع عمرانی به «ببر توسعه اوگاندا» معروف بود پس از خروج از مراسم قرائت دعای کمیل در منطقه «مایوغی -ایغانغا» هدف گلوله‌های کینه خود قرار داده و به شهادت رساندند.

  این شخصیت مهم اوگاندایی دو سال پیش و در دیدار با رایزنی فرهنگی کشورمان در اوگاندا گفته بود: من آرزو دارم رهبر معظم انقلاب را دیدار نمایم اما این توفیق را ندارم و از همین جا از شما تقاضا دارم که سلام مرا به ایشان برسانید.

  وی گفته بود: من مجذوب شخصیت امام خمینی (ره) بوده و هستم و برخی از کتب ایشان مثل «کتاب جهاد اکبر (مبارزه با نفس)» را برای مردم اوگاندا به زبان لوگاندا ترجمه نمودم.

  گفتنی است شیخ عبدالقادر از کشور کنیا دکترا دارد و در شرق اوگاندا ۵۰ مسجد برای شیعیان بنا نموده است.

  منبع: ابنا

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار