رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 15 November
 • شامگاه سه‌شنبه یک مسجد و کالج اسلامی در شهر پرت در ایالت استرالیای غربی هدف حمله قرار گرفت.

  به گزارش عصرساري، به نقل از بخش فارسی پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، حمله با بمب‌ آتش‌زا به مسجدی در استرالیا در حالی که نمازگزاران در حال ادای نماز جماعت بودند، با محکومیت و انتقاد شدیدِ نخست وزیرِ این کشور روبرو شده است.

  شامگاه سه‌‍شنبه یک مسجد و کالج اسلامی در پرت در ایالت استرالیای غربی هدف حمله قرار گرفت. این حمله تلفات جانی در بر نداشت و تنها یک خودرو که در مقابل آن پارک شده بود، منهدم شد.
  حمله با بمب‌ آتش‌زا به مسجدی در استرالیا/ نخست وزیر محکوم کرد+ تصاویر
  پلیس استرالیای غربی در اینباره اعلام کرد: «بر این باوریم که از زودگیرکننده برای برافروختنِ آتش‌‍ استفاده شده است… بر روی دیوار کالج، نزدیک خودروهای آسیب دیده، با اسپریِ رنگی شعارهای ضد اسلامی نوشته شده بودند.»
  پلیس افزود علاوه بر خودروی منهدم شده، سه خودروی دیگر نیز بر اثر این حادثه آسیب دیده‌اند.
  یحیی عادل ابراهیم، امام جماعت این مسجد، گفت جامعۀ مسلمانان در پرت با «نفرت» روبرو شده‌اند، اما درصدد تلافی یا مقابله به مثل برنخواهند آمد.
  وی با انتشار پیامی در صفحۀ خود در شبکۀ اجتماعی فیسبوک، نوشت: «این، بدون شک یک عملِ مجرمانۀ ناشی از نفرت است، اما عمل یک فرد یا یک گروه است، نه کل جامعه.»
  یحیی عادل همچنین در گفت‌وگو با شبکۀ خبریِ سی.ان.انِ آمریکا گفت: «نمازگزاران می‌پرسیدند چرا ما؟ آیا آن‌ها نمی‌دانند که کودکان در داخل مسجد حضور دارند؟ اینجا مکان عبادت است.»
  حمله با بمب‌ آتش‌زا به مسجدی در استرالیا/ نخست وزیر محکوم کرد+ تصاویر
  اسلام‌ستیزی و اسلام‎هراسی طی سال گذشته در کشور استرالیا در پی آن افزایش یافت که تعداد زیادی از افراط‌گرایانِ تبعۀ این کشور برای پیوستن به گروه‌های تروریستی راهی عراق و سوریه شدند.
  مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا، نیز روز چهارشنبه (9 تیر) گفت احترام متقابل از اصول اساسی این کشور بوده است.
  وی در گفت‌وگو با شبکۀ رادیوییِ 6پی.آر افزود: «من این (حمله) را محکوم می‌کنم و هرچه بگویم در محکومیتِ شدیدِ حملاتی از این دست، کم است.»
  عبدالله خان، مدیر اجرایی کالج اسلامیِ پرت نیز اعلام کرد، اگرچه این حمله بهت‌آور بوده، اما حمایت جامعۀ استرالیا موجب آرامش است.
  براساسِ آخرین سرشماریِ ملی در سال 2011 میلادی، مسلمانان کمتر از سه درصد از کل جمعیتِ 24 میلیونی استرالیا را تشکیل می‌دهند و اکثر مردمِ این کشور مسیحی هستند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار