رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 7 December
 • در پی رای آوردن برکسیت، سرمایه‌ها به سوی بازار طلا متمایل شده و احتمال افزایش بهای فلز زرد وجود دارد.

  به گزارش عصرساري،  به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با اینکه ارزش دلار تا حدودی با ثبات باقی مانده است، رای آوردن برکسیت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بازارهای جهانی را آشفته کرده است. این آشفتگی بازار، سرمایه‌گذاران را به پناه آوردن به طلا وادار کرد. به این ترتیب بهای طلا با افزایش روبرو شد.

  حال گفته می‌شود روند صعودی بهای فلز زرد به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت و نزدیک به 1580 دلار در هر اونس خواهد رسید. با این حال، تغییراتی که در حال شکل گیری در بازار طلا است باعث می‌شود این روند صعودی با نوسانات زیادی مواجه شود.

  صندوق‌های آمریکایی قابل معامله در بورس، حجم انبوهی از طلا را در اختیار دارند. همچنین تنها هفت کشور مستقل دیگر در صندوق‌های خود حجم طلای بیشتر از آمریکا را دارا هستند. حال با درنظر گرفتن حجم طلای موجود در انگلیس، استرالیا و اروپا می‌توان نتیجه گرفت رفتار بازار در برابر فلز زرد تغییر کرده است.

  این تغییر ساختاری در بازار به معنی وابسته شدن تقاضا برای طلا، به وجه تضمین اولیه برای آن است. از آنجا که احتمال تغییر ناگهانی روند رشد طلا به منفی یا مثبت وجود دارد، این وابستگی شدید در شرایط ناآرامی بازار، نگرانی‌های زیادی را برمی‌انگیزد.

  این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود با یک تغییر ناگهانی، بهای طلا به 1340 دلار در هر اونس برسد. همچنین در شرایط کنونی گفته می‌شود این روند نوسانی در همین سطح باقی خواهد ماند. حال، این افت و خیز بهای نفت، فرصت مناسبی نسیب سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار