رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • انهدام 450 خودروی داعش در عامریه فلوجه و نزدیک شدن نیروهای عراقی به پایگاه نظامی قیاره، از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

  به گزارش عصرساري، به نقل از السومریه نیوز، نیروهای عراقی در ادامه پیشروی ها در جریان عملیات آزاد سازی شرقاط به پایگاه نظامی قیاره در جنوب موصل نزدیک شدند.

  وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: یگانهای لشگر نهم زرهی و نهاد مبارزه با تروریسم موفق به آزاد سازی تقاطع شرقاط و منطقه تلول الباج شدند و به پایگاه نظامی قیاره نزدیک شدند.

  در این بیانیه آمده است: در این عملیات، جاده مواصلاتی میان بیجی و شرقاط و منتهی به استان نینوا امن شد.

  وزارت دفاع عراق بیان کرد: این جاده خط امداد رسانی یگانهای نظامی در عملیات آزادسازی آتی است. نیروهای عراقی موفق به آزاد سازی برخی روستاهای توابع شرقاط شدند و شمار زیادی از تروریستهای داعش را به هلاکت رساندند.

  پاکسازی منطقه تپه های الباج
  عبدالغنی اسدی، فرمانده دستگاه مبارزه با تروریسم، عراق نیز گفت: نیروهای امنیتی منطقه تلول الباج را از داعش پاکسازی کردند و تدابیر لازم را برای مقابله با خودروهای احتمالی بمبگذاری شده به عمل آوردند.

  وی افزود: نیروهای امنیتی بر «مجتمع البدو» نزدیک به ورودی شرقاط در جاده عمومی مسلط شدند.

  انهدام 450 خودرو بمبگذاری شده داعش
  سرهنگ فرحان طاهر از فرماندهان عراقی گفت: بالگردهای عراقی ستونی از خودروهای داعش را در منطقه مکسر در حدفاصل عامریه فلوجه و پایگاه هوایی حبانیه هدف قرار دادند.

  وی افزود: این ستون مرکب از 450 خودرو بود که بیشتر آنها بمبگذاری شده بود و از سوی عوامل انتحاری هدایت می شدند. بر اثر این حمله ستون داعش به طور کلی منهدم شد و تکفیری ها متحمل خسارت سنگین شدند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار