رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به میان هم محله ای های خود در مسجد جامع نارمک رفت

  به گزارش عصرساري، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق، ظهر امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر، به میان هم محله ای های خود در مسجد جامع نارمک رفت و سخنرانی کرد.

  *جمعیتی که به نظر می رسد بیش از 1000 نفر هستند درون شبستان و حیاط مسجد حضور دارند. بالافاصله پس از اقامه نماز، مردمی که در حیاط بودند، قیام و به درون شبستان مسجد نقل مکان کردند. عده قلیلی هم ترجیح دادند، در حیات بمانند.

  *جلوی درب مسجد، ازدحام عجیبی حاکم بود. همه می خواستند داخل بیایند. تیم انتظامات مراسم، مدام فریاد می زدند: “آقا با کفش داخل نیا. کفشت رو درییار عزیز.” فریادها جوری بود که انگار دعوا شده است.

  *حیاط مسجد که همین چند دقیقه پیش خالی شده بود، با هجوم مردمی که جلوی درب بودند، بار دیگر پر شد.

  *صدای یکی از متولیان مسجد جامع نارمک از دورن شبستان می آمد که می گفت: آقای احمدی نژاد 21 رمضان هر سال به اینجا می آید. ایشان 14 سال قبل، 1 میلیون تومان به مسجد کمک کرد. اینجا مسجد خودش است. در این مسجد بزرگ شده است.”

  * بقایی و جوانفکر امروز احمدی نژاد را همراهی کردند.

  *با آمدن احمدی نژاد، صدای شعارها بلند شد. شعارهایی که با گوش ها آشنا بود. ” صل علی محمد، بوی رجایی آمد. به جون هر چی مرده، احمدی برمیگرده.”

  *مطایبه گری احمدی نژاد این بار هم گل کرد. با قرارگرفتن در مقام سخنرانی، در شوخی را باز کرد و گفت: چند ساعت سخنرانی کنم؟ ۲ ساعت خوبه؟ تا غروب آفتاب چطوره؟”

  *احمدی نژاد در طول سخنرانی خود، از خصائص اخلاق سیاسی و اجتماعی حضرت علی سخن گفت.

  * رئیس جمهور سابق در بخشی از سخنرانی خود نیز به روضه خوانی پرداخت.

  گزیده مهم ترین اظهارات احمدی نژاد:

  *حضرت علی(ع) از عدالت فروگذاری نکرد. چی کسی پیدا می شود که در بستر ضربت خورده باشد و در مقام قصاص از دشمن بگوید:یک ضربت در برابر یک ضربت.

  *امام علی(ع) کاخ های برافراشته را حاصل ظلم و بی عدالتی می داند. امام همه را به قیام در برابر تبعیض فراخواند.

  *امام علی(ع) هیچگاه در امور شخصی مردم تجسس نکرد و اسرار مردم را فاش نکرد. اگرچه از تخلفات مخالفین خود آگاه بود، اما از آن ها به عنوان ابزار سیاسی به نفع خود استفاده نکرد.

  * باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم مورد کنایه احمدی نژاد قرار گرفت. احمدی نژاد گفت: زور رئیس جمهور آمریکا از پشه هم کمتر است اما فخر می فروشد و ادعای فرمانروایی دارد.

  * اشاره احمدی نژاد به توجه حضرت علی(ع) به بیت المال، ناخودآگاه ذهن ما را به سمت انتشار اخیر فیش حقوقی مدیران دولتی کشاند. احمدی نژاد گفت: حضرت علی(ع) بیت المال را متعلق به همه می داند و سهم مردم از آن را یکسان می داند. امام بیت المال را به طور روزانه میان مردم تقسیم می کرد.

  *احمدی نژاد با اشاره غیرمستقیم به خدمات دوران 8ساله ریاست جمهوری اش گفت: حضرت علی 4سال در مسند حکومت بود و در این مدت، دسترسی مردم به آب سالم، گندم و مسکن مناسب را فراهم کرد.

  *رئیس دولت های نهم و دهم، در پایان سخنان خود خطاب به مردم با بیان اینکه در هر شرایطی نباید خط را گم کنید، گفت: در یک چشم بر هم زدنی، شرایط به هم می خورد. مردم آمریکا مستضف اند. آمریکایی ها و صهیونیست ها زودتر از آن چیزی که فکرشان را بکنند، بساط شان از جهان برچیده می شود.

  *احمدی نژاد هنگام خروج از مسجد، با خیل مردم مواجه شد. ثمره هاشمی از مشاورین نزدیک احمدی نژاد هم دم درب مسجد، منتظر رئیس خود بود.

  *احمدی نژاد در برابر شعارها و ابراز احساسات مردم، دست تکان می داد، می خندید و دست می بوسید!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار