رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یک مسئول دولتی اصرار داشت که علی صدقی مدیر عامل سابق بانک رفاه شود.

  به گزارش عصرساري، رییس سازمان بازرسی کل کشور در را با کسانی که در بحث حقوق های نجومی شناسایی شده اند گفت: گزارشی روز گذشته در این رابه به روسای سه قوه ارسال شدو بعضی از افراد نام برده شد و قبلا هم گزارشی دیگر ارسال شده بودکه البته این گزارش ها یک نوع خود احضاری در کل کشور است و در این رابطه برنامه را طراحی کرده یم .

  سراج بیان داشت: آمار دریافت این گونه حقوق‌های نامتعارف در کل کشور حدود دو تا سه درصد است و اگر نسبت به سطح مدیران فقط بسنجیم قطعا افزایش می یابد و موضوع دیگر در رابطه با پرداخت حقوق ها در سازمان مدیریت برنامه به مجلس پیشنهاد می دهد و مجلس هم تصویب می کند و سازمان مدیریت تخصیص بودجه می کند و کسی که باید روی این بودجه ها نظر بدهد سازمان دیوان محاسبات است.

  به گفته رئیس سازمان بازرسی، دیوان محاسبات اگر جایی تشخیص داد خلاف قانونی رخ داده قطعا باید گزارش دهد و گزارش نهایی را هم مجلس بررسی می کند و ربطی با سازمان بازرسی کل کشور ندارد.

  وی افزود: ما سه نوع بازرسی داریم ،بازرسی مستمر، بازرسی موردی و فوق العاده که طبق ماده 2 سازمان بازرسی کل کشور برای بازرسی های فوق العاده باید دستور مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه ،رییس جمهور و رییس سازمان بازرسی کل کشور وجود داشته باشد، در مورد حقوق های نا متعارف رییس قوه قضاییه دستور رسیدگی فوق العاده را صادر کرد.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور بیان داشت:ما قبلا نیز در خصوص حقوق های نا متعارف بازرسی انجام داده بودیم اما به دلیل رعایت شان مدیران دولتی موردی را افشا نکردیم.

  سراج با اشاره به اینکه رییس سابق بانک رفاه که در گذشته نیز ریاست بانک ملی را برعده داشت،‌ گفت: پرونده سنگینی در دادسرا تشکیل دادیم که هنوز پرونده باز است و یک مسئول دولتی اصرار کرد تا این آقا رییس بانک رفاه شود و بنده به شدت مخالفت کردم و گفتم که این شخص پرونده سنگینی دارند ولی متاسفانه با اصرار و لابی مسئول دولتی ، علی صوقی رییس بانک رفاه شد.

  وی ادامه داد:قوه قضاییه بیشتر از این نمی توانست کار کند ؛امروز هم گفتم که شما فشار آوردید، آدمی که مشکل دارد هر جا که بروند باز هم مشکل دارد ویکی هم این مورد است.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطر نشان کرد: ایشان ادعا کرده حقوق دریافت نکرده، مگر می‌شود؟ فیش گرفته و به حسابش آمده و تمام فیش‌های حقوقی‌اش موجود است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار