رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Saturday 14 December
 • “جیک سالیوان” ضمن انتقاد از دیپلماسی “باراک اوباما” درباره ایران، خواستار اعمال فشار بیشتر بر تهران شد.

  به گزارش عصرساري، پایگاه اینترنتی واشینگتن فری بیکن در گزارشی به قلم “دیوید روتز” نوشت: “جیک سالیوان،” مشاور “هیلاری کلینتون،” نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در سخنرانی “پروژه امنیت ملی ترومن” در واشینگتن مدعی شد: آمریکا باید هزینه رفتارهای ایران را بالا ببرد. کاخ سفید باید استراتژی قوی‌تری در خاورمیانه اعمال کند. وی همچنین کابینه “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا، را به دلیل ناتوانی در مقابله با تهدیدات سایبری و کسب احترام لازم برای آمریکا در خارج از مرزهای این کشور مورد انتقاد قرار داد.

  سالیوان پیش از این نیز در سال‌های 2011 تا 2013 (1390 تا 1392) زمانیکه هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا بود، سمت مشاور ارشد وی را بر عهده داشت. وی درباره نامزدی کلینتون برای ریاست جمهوری آمریکا گفت: او در سخنرانی سن دیگو به استثنایی بودن آمریکا اشاره کرد. زیرا کلینتون معتقد است ما (آمریکایی‌ها) دارای توانایی‌های استثنایی و منحصر به فردی هستیم که می‌توانیم آینده‌ای بهتر را برای مردم و کشورمان بسازیم. استراتژی سیاست خارجی آمریکا نیز باید براساس باور داشتن همین توانایی‌ها تدوین شود، سیاست خارجی ما نیازمند به روز رسانی است. سیاست خارجی ما باید منعکس‌کننده واقعیت‌های کنونی جهان باشد و در عین حال منافع و ارزش‌های اصلی آمریکا را نیز تامین کند.
  سالیوان در ادامه سخنانش مدعی شد: همه شما بهتر از من می‌دانید که جوانان در سراسر جهان به آمریکا نگاه می‌کنند و از آن الگو می‌پذیرند. نقش آمریکا در متعادل‌سازی تنش‌های خاورمیانه بسیار مهم است. وظیفه ما در حذف تهدید داعش و اعمال فشار بیشتر بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، انکارناپذیر بوده و باید توجه بیشتری به درگیری و اختلاف ایران با کشورهای سنی منطقه شود زیرا این اختلافات به بی‌ثبات شدن منطقه دامن می‌زند.
  سالیوان افزود: به عقیده من، برقراری توازن در خاورمیانه به ایفای نقش پررنگ‌تر آمریکا نیاز دارد. ما باید هزینه رفتارهای هسته‌ای ایران را بالا ببریم و به شرکای سنی مذهب خود این اطمینان را دهیم که آمریکا در همه حال حامی و پشتیبان آنها باقی می‌ماند و آنها را از خطرات احتمالی در منطقه مصون نگه می‌دارد. به همین دلیل است که می‌گویم بالا بردن هزینه‌های ایران می‌تواند اعتماد و آرامش بیشتری برای شرکای سنی ما به ارمغان آورد. به این ترتیب گامی موثر در جهت تحت فشار قرار دادن فعالیت هسته‌ای ایران و در نتیجه آن، بالا بردن توان آمریکا برای مبارزه با داعش برداشته می‌شود.
  وی در ادامه به حمله سایبری روسیه علیه کمیته ملی دموکراتیک آمریکا اشاره کرد و گفت: واشینگتن در دفع تهدیدات سایبری ناموفق عمل کرد و نتوانست آمریکا را در برابر سرعت و تکامل تهدیدات نامتقارن سایبری از سوی دشمنانمان حفظ کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار