رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 16 December
 • در این مطلب تصاویری از مومیایی‌هایی را مشاهده می‌کنید که به دلیل اهمال و کم کاری مسئولین آثار باستانی مصر مثل زباله در انباری یکی از مخازن آثار باستانی «الأقصر» افتاده‌اند.

  به گزارش عصرساري، روزی که مصریان باستان اجساد مردگان خود را به قصد جاودان شدن مومیایی می‌کردند، هیچ‌گاه فکرش را هم نمی‌کردند که روزی با اجساد نازپرورده و گرانب‌هایشان، مثل زباله رفتار شود!

  بنابر این گزارش؛ یک گروه معترض مصری در صفحه فیس بوک خود، تصاویری عجیب و قابل تأمل به اشتراک گذاشته‌اند؛ تصاویری از مومیایی‌هایی که بنا به زعم این گروه، به دلیل اهمال و کم کاری مسئولین آثار باستانی مصر مثل زباله در انباری یکی از مخازن آثار باستانی «الأقصر» افتاده‌اند.

  رسوایی در مصر؛ مومیایی‌ها در میان زباله‌ها

  بنا بر این گزارش، این عکس‌ها خشم بسیاری را برانگیخته، به گونه‌ای که همه از آن به عنوان یک رسوایی بزرگ یاد می‌کنند، به ویژه اینکه این تصاویر برای نخستین بار در یک سایت غیر مصری منتشر شده است.

  معترضان رقم خوردن چنین صحنه‌های چندش آوری را تنها مشتی از خروار بی‌مسئولیتی‌ها در زمینه آثار باستانی مصر دانسته و خواهان دقت و توجه بیشتر مسئولین مصری در زمینه نگهداری و حفظ آثار باستانی این کشور شدند.

  رسوایی در مصر؛ مومیایی‌ها در میان زباله‌ها

  رسوایی در مصر؛ مومیایی‌ها در میان زباله‌ها

  منبع: تابناک

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار