رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
 • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 18 November
 • فرمانده پلیس راه شمال فارس گفت: در حادثه اخیر رانندگی فارس ترمز اتوبوس مشکلی نداشته است.

  به گزارش عصرساري، سرهنگ سیروسی امروز در جمع خبرنگاران بریدن ترمز اتوبوس در این حوادث را رد کرد و گفت علت اصلی نقض فنی به دلیل ترمزهای پی در پی و عدم راننده در کنترل اتوبوس و تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

  وی اضافه کرد: با وجود اینکه راننده پیش از سانحه تلاش کرده اتوبوس را متوقف کند اما به دلیل فشار زیاد به گاردریل کنار جاده به موارد شدن حداکثر فشار، اتوبوس20 متر به داخل دره که 60 درجه شیب داشته سقوط،می کند و در حین افتادن سقف اتوبوس،از جا کنده می،شود و به دلیل پرت شدن روی صخره ها 19 سرنشین جان باختند و 36 نفر مصدوم شدند که از فوت شدگان 13 نفر سرباز بودند .
  سرهنگ سیروسی تصریح کرد: راننده در زمان حادثه از هوشیاری برخوردار بوده و حرفهایی که در شبکه های مجازی نقل می شود صحت ندارد.
  وی با اشاره به کروکی،صورت گرفته اظهار داشت: در حادثه رانندگی نی ریز 50 درصد راننده به دلیل تخطی از سرعت و عدم توانایی در کنترل ،25 درصد راهداری نی ریز به علت عدم ایجاد استحفاظ مناسب و 25درصد شرکت مسافربری مقصر شناخته شده اند.
  فرمانده پلیس راه شمال فارس همچنین با اشاره به دفترچه قرمز راننده اتوبوس حادثه نی ریز به دلیل ارتکاب تخلفات رانندگی توضیح داد : صاحب دفترچه قرمز کسی است که 30 امتیاز منفی دارد و در صورت ارتکاب به تخلف بعدی دفترچه راننده متخلف ضبط می شود.
  وی تصریح کرد: در حالی که ظرفیت اتوبوس 44 نفر بود 55 نفر سوار شده بودند.
  وی بابیان اینکه استان فارس 13 گردنه و 213نقاط حادثه خیز دارد گفت: از این تعداد تنها 9نقطه زیر پوشش جی پی اس رفته است.
  به گفته سیروسی با وجود اینکه فارس، در رتبه های بالا ی آمار تصادفات در کشور قرار دارد در 3 ماه نخست امسال از نظر تعداد تصادفات فوتی 6 درصد کاهش و از نظر آمار افراد فوت شده تعداد 3 درصد کاهش داشته ایم.
  مقصر حادثه رانندگی در فارس اعلام شد
  مقصر حادثه رانندگی در فارس اعلام شد

  *وخامت حال 3 سرباز حادثه اخیر در فارس

  همچنین رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز با تشریح آخرین وضعیت سانحه‌دیدگان از وخامت حال 3 سرباز حادثه اخیر در فارس خبر داد.

  شهرام بلندپرواز گفت: 13 مصدوم 2 سانحه اتوبوس حامل سربازان پادگان 05 کرمان در بخش ICU این بیمارستان بستری هستند.

  وی  اظهار کرد: 5 مصدوم این بخش، حال مساعدی ندارند و 3 نفر به علت شدت جراحات، بدحال‌تر هستند .

  رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز با اشاره به اینکه  14مصدوم دیگر سانحه، در بخش هستند ادامه داد: 4 نفر  نیز در حال ترخیص هستند.

  بلند پرواز افزود: خدمات موردنیاز مصدومان بر اساس اولویت و پروتکل‌های درمانی، به آنها ارائه شده و خدمات درجه‌های بعد هم که در حال ارائه است.

  گفتنی است؛ به دنبال سقوط یک دستگاه اتوبوس به دره در ساعت یک بامداد دوم تیر در گردنه لای رز نی ریز ، 19 سرنشین کشته و 33 نفر زخمی شدند که 13 تن از سربازان 05 کرمان بودند.

  پیش از این سرهنگ عزیز برزگر فرمانده انتظامی شهرستان نی ریز علت این حادثه انحراف از جاده و ناتوانی راننده در کنترل اتوبوس و همچنین عمل نکردن ترمز اعلام کرده بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار