رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • مسئول بسیج مهندسین کشاورزی ساری، گفت: اهمیت بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی هر کشور، بیانگر این واقعیت است که کشاورزی به‌عنوان اولین بخش اقتصاد و عرضه‌کننده عوامل اساسی زندگی است و در توسعه همه‌جانبه کشورها نقش مهمی را ایفا می‌کند.

  لیالی مسئول بسیج مهندسین کشاورزی ساری در گفت‌وگو با خبرنگار عصرساري، گفت: کشاورزی مادر تمام فعالیت‌ها و صنایع مورد نیاز ملت‌ها است.

  وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: پیشرفت علم کشاورزی و صنایع غذایی  قطعاً برای رقابت با دیگر کشورها و تحقق طرح اقتصاد مقاومتی، کشاورزان باید به سمت استفاده از طرح‌ها و برنامه‌های علمی صورت پذیرد به این ترتیب هم سود حاصل از فروش محصولات افزایش یافته و هم محصولات اولیه که در اختیار کارخانه‌های داخلی برای تولید محصولات قرار می‌گیرد، ارزان‌تر و با کیفیت‌تر خواهد بود.
  لیالی افزود: افراد زیادی در مازندران به طور مستقیم و غیر مستقیم با کشاورزی امرار معاش می‌کنند و با توجه به اینکه امکان اشتغالزایی برای حدود 30‌درصد از جمعیت کشور در این حوزه وجود دارد، به همین خاطر توجه به کشاورزی اهمیت زیادی دارد.

  مسئول بسیج مهندسین کشاورزی ساری با بیان اینکه مازندران قطب کشاورزی کشور است، خاطرنشان کرد: هیچ حمایتی از سوی مسئولان دیده نمی‌شود و بیش از 9هزار نفر فارغ التحصیل کشاورزی در شاخه های مختلف در مازندران بیکار می‌باشند اینها همه به دلیل عدم حمایت مسئولان زیر ربط میباشد.به عنوان مثال زمان برداشت محصول برنج مازندران ، واردات این محصول صورت می‌گیرد.

  وی در پایان گفت: کشاورزی می‌تواند زمینه اشتغال مناسبی را برای افراد مهیا کند، استفاده از نیروی انسانی تحصیل‌کرده اعم از دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، این بخش را با رشد مناسبی مواجه خواهد کرد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار