رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 16 December
 • تیم ملی آلمان طی ۱۰ سال گذشته همیشه در تورنومنت های مهم توسط ایتالیا یا اسپانیا حذف شده است و امسال بازهم باید برابر یکی از این دو قرار بگیرد.

  به گزارش عصرساري، تیم ملی آلمان با پیروزی برابر اسلواکی به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ راه یافت و در این مرحله باید با برنده دیدار ایتالیا یا اسپانیا بازی کند. اما نکته جالب اینجاست که آلمان طی سالهای اخیر در هیچ تورنومنت مهمی نتوانسته ایتالیا و اسپانیا را شکست دهد. البته ایتالیایی ها خیلی وقت است که در مسابقات مهم به آلمان نباخته اند و اسپانیا نیز بیش از ۱۰ سال است که مغلوب آلمان ها نشده است.

  اسپانیا و ایتالیا کابوس همیشگی آلمان

  در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در نیمه نهایی مغلوب ایتالیا شد . گلهای گروسو و دلپیرو در نیمه دوم وقتهای اضافه امید آلمانی ها را ناامید کرد و نتوانستند در کشور خودشان جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

  در مسابقات یورو ۲۰۰۸ نیز باز هم آلمان شانس زیادی برای قهرمانی داشت اما در فینال مغلوب تیم آماده و تازه اوج گرفته اسپانیا شد. تک گل فرناندو تورس در نیمه اول کار آلمان ها را تمام کرد و فقط شاهد بالا بردن جام توسط اسپانیایی ها بودند.

  در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز آلمان مثل همیشه مدعی بود اما اینبار هم در نیمه نهایی مغلوب تیم اسپانیا شدند. این بار هم آلمان با یک گل از اسپانیا شکست خورد و این بار تک گل ماتادورها را پویول دقیقه ۷۳ به ثمر رساند تا اسپانیا راهی فینال و آلمان راهی رده بندی شود.

  در یورو ۲۰۱۲ نیز آلمان ها با هزار امید و آرزو راهی مسابقات شدند اما باز هم در نیمه نهایی به ایتالیا خوردند و مثل همیشه از این تیم شکست خوردند. کمتر تیمی برای ایتالیا برابر تیم پرستاره آلمان شانسی قائل بود به خصوص اینکه ایتالیا در یک چهارم ۱۲۰ دقیقه نفس گیر را برابر انگلیس پشت سر گذاشته بود اما ماریو بالوتلی با ۲ گلی که در نیمه نخست زد کار آلمان  ها را یکسره کرد تا تک گل دقیقه ۹۳ اوزیل از روی نقطه پنالتی فقط سنگینی شکست را کم کند. اما این بار برخلاف سه بار قبلی تیمی که آلمان را شکست داد قهرمان نشد و ایتالیا در فینال مغلوب اسپانیا شد.

  در جام جهانی ۲۰۱۴ ایتالیا و اسپانیا هر دو در مرحله گروهی حذف شدند و به دور حذفی راه پیدا نکردند و آلمان ها با خیال راحت بدون اینکه این دو تیم مزاحمتی برایشان ایجاد کنند ، به فینال رسیدند و قهرمان جام جهانی شدند.

  حال آلمان بار دیگر در یورو ۲۰۱۶ باید در یک چهارم نهایی برابر یکی از دو تیم ایتالیا یا اسپانیا قرار بگیرد و باید دید که این بار ژرمن ها می توانند طلسم پیروز نشدن برابر ایتالیا و اسپانیا را بشکنند یا این بار هم مغلوب یکی از این دو تیم خواهند شد و به خانه برمی گردند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار