رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۲۲ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 20 November
 • وزير بهداشت گفت: اكنون نيمی از فرآورده های خونی در كشور از خون هموطنان تامين می شود و اميدواريم در آينده نزديك تمام اين فرآورده ها از خون ايرانيان تامين شود.

  به گزارش عصرساري، سید حسن قاضی زاده هاشمي وزير بهداشت پس از اهدا ء خون در مركز جامعه اهداء خون تهران، در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه تا كنون انتقال خون كشور با هيچ مشكلي مواجه نبوده است، گفت: جاي قدرشناسي از تمام اهداكنندگان و دست اندركاران وجود دارد. مهمتر آنكه خون طبق آخرين استانداردهاي بين المللي اهدا شده و هيچ عارضه اي تاكنون نداشته است.

  هاشمي عنوان كرد: علاوه بر آن مقدمات تهيه فرآورده هاي دارويي از خون ايرانيان در حال انجام است و اميدواريم در آينده تمام داروهاي متشكل از فرآورده هاي خوني، از خون هموطنان تامين شود و مشكلات گذشته تكرار نشود.
  وي با بيان اينكه فراموش نكرده ايم ايدز از طريق فرآورده هاي خوني وارد كشور شد، بيان كرد: اكنون نزديك به نيمي از فرآورده ها از خون هموطنانمان تامين مي شود و اميدواريم با برنامه سازمان انتقال خون،در آينده نزديك تمام داروها از خون ايرانيان توليد شود چراكه بيماري هاي اقليمي، ارثي و محيطي با كشورهاي اروپايي متفاوت است.
  وزير بهداشت افزود: ذخيره خون از ذخيره بسياري از مواد غذايي و غلات ضروري تر است. اميدواريم با كمك مردم و دولت ،در اقسي نقاط كشور، امكاناتي را كه در تهران مي بينيم، داشته باشيم. البته از خيرين، همچنان كه تا به حال پيش قدم بودند، در اين امر انساني درخواست كمك داريم.
  هاشمي در خصوص فضاي ايجاد شده در شبكه هاي مجازي مبني بر توصيه به مصرف داروهاي تاريخ مصرف نزديك در يكي از شهرهاي كشور، يادآور شد: مشكل ما اين است كه فضاي مجازي آنتن ما را طراحي مي كند. اين فضا براي بي اعتماد كردن بيشتر نسبت به نظام بهداشتي درماني كشور است.اگر موارد تخلف يافت شود، قاطعانه با آن برخورد مي شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار