رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 6 December
 • کاخ سفید اعلام کرد که ملک سلمان پادشاه سعودی در تماسی تلفنی با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه از غیبت خود در نشست کاخ سفید و کمپ دیوید در این هفته اظهار تاسف و عذرخواهی کرد.

  به گزارش علویون؛ در این تماس تلفنی دو طرف جدول فعالیت های نشست اوباما با سران خلیج فارس را بررسی کردند.

  ملک سلمان پادشاه عربستان ضمن معرفی محمد بن نایف ولیعهد خود برای شرکت در این نشست که باراک اوباما آن را تدارک دیده اعلام کرده است که خود دراین نشست شرکت نخواهد کرد.

  پادشاه عربستان می گوید به علت مشغله های مرتبط با یمن نمی تواند دراین نشست شرکت کند این درحالی است که برخی ناظران اوضاع پادشاهی عربستان می گویند ملک سلمان فعلا تا زمانی که پایه های پادشاهی خود را تحکیم نکرده و همه مسائل احتیاطی ناشی از ترک پایتخت را حل نکرده باشد ترجیح می دهد مقر حکومت خود را حتی برای یک روز هم خالی نکند.

  مجتهد فعال توییتری در گزارشی درمورد علت نرفتن ملک سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان به آمریکا برای شرکت در اجلاس کمپ دیوید، در صفحه شخصی خود نوشت: امیر کویت به سلمان توصیه کرده بود که به دلیل وضعیت جسمانی خاص او، از رفتن به آمریکا خودداری کند.

  مجتهد افزود: شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت به محمد بن سلمان جانشن ولیعهد عربستان توصیه کرد، پدرش به آمریکا برای شرکت در اجلاس کمپ دیوید و دیدار با باراک اوباما نرود تا به دلیل وضعیت جسمانی و عقلی اش، عربستانی ها را در تنگنا نگذارد .

  وی اضافه کرد: به همین دلیل مقام های عربستانی تصمیم گرفتند محمد بن نایف را به عنوان رییس هیات عربستان همراه با محمد بن سلمان به کمپ دیوید بفرستند و شاید شاه عربستان بعدها در برنامه ای بسیار کوتاه به آمریکا سفر کند.

  این در حالی است که برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند پادشاهی عربستان هنوز حکومت خود را تثبیت نکرده است و به علت کنار گذاشتن طرفداران ملک عبدالله پادشاه درگذشته و ایجاد موجی از نارضایتی در اشراف زادگان سعودی از احتمال کودتا علیه خود هراس دارد.

   

  منبع: شبکه خبر

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار