رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • ولی بستان مستندی با محوریت آثار مختلف منطقه بستک در استان هرمزگان را جلوی دوربین برده است.

  به گزارش عصرساري، ولی بستان تهیه کننده و کارگردان مستند «بستک» در خصوص موضوع این اثر؛ گفت: این مستند به گویش، معماری، شاعران، فرهنگ، موسیقی، آثار تاریخی بستک پیش ازتاریخ، تاریخ سیاسی و از همه مهمتر ارتباط جزایر سه گانه تنب بزرگ، کوچک و ابوموسی با بستک و  اثبات تعلق داشتن شهر بستک به ایران براساس اسناد موجود می‌پردازد.

  وی در مورد ایده‌ای که بر اساس آن مستند «بستک» شکل گرفته بیان کرد: از آن جایی که رشته تحصیلی من تاریخ است و بستک جزو مناطق تاریخی، هنری و به عنوان نگین فرهنگی استان هرمزگان به حساب می‌آید همچنین ساخت نخستین مدارس به سبک جدید در ایران باعث شد برای ساخت آن دست به کار شدیم و از همه مهمتر برای جلوگیری از تخریب صد درصد و ثبت آثار تاریخی و فرهنگی باقی مانده در پی زلزله پنج و نیم ریشتری دی ماه 92، ایده ساخت این مستند شکل گرفت.

  این کارگردان در خصوص لوکیشن‌های «بستک» و آخرین وضعیت تولید اظهار داشت: حدود نود درصد لوکیشن‌های فیلم در خود منطقه بستک و مابقی در تهران است. تا به امروز قسمت‌های زیاذی از آن را ساختیم و بقیه طی دو مرحله فیلمبرداری به پایان می‌رسد و احتمالا اواخر شهریور یا اوایل مهر رونمایی خواهد شد.

  وی افزود: با اساتید هر بخش مصاحبه‌هایی انجام دادیم که مخاطب را بیشتر با آن فضا آشنا می‌کند و جذاب‌تر خواهد بود.

  بستان در بخش پایانی خود در خصوص مدت زمان مستند و عواملی که در ساخت آن دخیل بودند؛ خاطرنشان کرد: این مستند حدود 80 دقیقه است. افرادی چون سمیه قاسمی: نویسنده، آرمین قدرتی:مدیر تولید، افسون شکاری: برنامه ریز، محمد فرزان منش: مدیر فیلمبرداری، سارا میرآقا: مدیر صحنه، مهدیه اعرابی: طراح گریم، پریوش فرزین: طراح لباس، پوپک خواجه امیری: عکاس و محمدرضابردبار: روابط عمومی با من همکاری داشتند.

  گفتنی است؛ طبق برنامه ریزی‌های گروه، مستند «بستک» که به صورت خصوصی ساخته شده قرار است برای جشنواره‌های داخلی،خارجی و تلویزیون آماده شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار