رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 16 December
 • کارشناس اقتصادی گفت: با کاهش نرخ سود تسهیلات میتوان انتظار داشت تا هزینه تمام شده بنگاه های اقتصادی برای تأمین مالی کم شود و رشد اقتصادی را ایجاد نماید.

  به گزارش عصرساري، امیررضا حسنی کارشناس اقتصادی درخصوص تأثیر کاهش نرخ سود بانکی بر رونق اقتصادی کشور گفت: کاهش نرخ سود بانکی می تواند موجب رونق اقتصادی کشور شود.

  وي افزود: اختلاف میان سود اسمی بانک مرکزی و تورم همان سود واقعی است که باید بین این سود اسمی و سود واقعی اختلاف قائل شویم که طی سالیان گذشته بالاترین سود بانکی را از طریق سود حقیقی پرداخت می کردیم که اثرگذاری آن در کوتاه مدت کم بوده و در میان مدت و بلند مدت آثار خود را دارد.

  حسنی در ادامه گفت: نکته قابل اهمیت اینجاست که با کاهش نرخ سود سپرده بانکی عملاً سود حقیقی کاهش یافته و به آنچه که مد نظر بانک مرکزی برای رسیدن به افزایش سرمایه گذاری در بازار مولد است می رسیم.

  وی افزود: باید توجه داشت که این کاهش نرخ بهره فعلی شاید بتواند نرخ بهره حقیقی را به حداقل برساند و ما بتوانیم دوباره از اثرات کاهش نرخ سود در اقتصاد کشور بهره ببریم.

  اين کارشناس اقتصادي در ادامه اظهار داشت: با توجه به برداشته شدن تحریم ها در صورتی که بانکها بتوانند سودهای عملیاتی‌شان را از طریق نقل و انتقالات برداشته شدن تحریم ها وصول نمایند می توان انتظار داشت که این فرصت به وجود بیاید تا نرخ سود تسهیلات را کاهش دهند.

  حسنی در پایان تأکید کرد: با کاهش نرخ سود تسهیلات میتوان انتظار داشت تا هزینه تمام شده بنگاه های اقتصادی را برای تأمین مالی کم نمود تا آثار رشد اقتصادی که در 2 سال گذشته مثبت بوده و یا در سالهای گذشته نزدیک به صفر بوده و چشم انداز آن بالای 14 درصد است محقق شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار