رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه سال گذشته صنعت طیور هزار میلیارد تومان ضرر کرد و سم مازندران 12 درصد از این میزان بود، گفت: تولیدکنندگان خرد باید با تجمیع و ایجاد هلدینگ و بازرگانی تأثیرگذار و با حمایت اتاق بازرگانی به دنبال بازارهای خارجی باشند.

  به گزارش عصرساري، امیر میران نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران امروز در جمع خبرنگاران به دغدغه های صنعت طیور اشاره کرد و گفت: قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ ۶۵هزار ریال است و قیمت بازار ۷۵هزار ریال که این رقم معقولانه است.

  وی با بیان اینکه صنعت باید سود معقولانه خود را داشته باشد، خاطرنشان کرد: دولت نباید سیاست چکشی در برابر تولیدکنندگان داشته باشد و با حمایت از آنها قیمت تمام شده را کاهش دهد نه سود تولیدکنندگان.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران دخالت های نا مناسب دولت را علت ور شکستی بسیاری از واحد های تولیدی طیور دانست و گفت: وقتی می خواهیم تجارت جهانی در این صنعت داشته باشیم باید قیمت مرغ از دوی میز دولت برداشته شود.

  میران در تشریح آمار صنعت طیور در استان، گفت: ۵۰۰ واحد غیر مجاز در کنار دو هزار و ۳۰۰ واحد مجاز مرغداری مشغول به تولیدند که ضرر آنها متوجه تولیدکنندگان است.

  وی با اشاره به توان بازار صادراتی، خاطرنشان کرد: مصرف کشورهای همسایه ما دو میلیون تن است که سهم ایران از این بازار با توان تولیدی چهار میلیون تن تنها یک درصد است.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به شعار سال، گفت: ۵۰۰ هزار شغل در صنعت طیور است که اگر سیاست‌های چکشی دولت ادامه پیدا کند این مشاغل تهدید می‌شود و این مغایر با اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی است.

  میران در پایان با بیان اینکه سال گذشته صنعت طیور هزار میلیارد تومان ضرر کرد و سم مازندران 12 درصد از این میزان بود، گفت: تولیدکنندگان خرد باید با تجمیع و ایجاد هلدینگ و بازرگانی تأثیرگذار و با حمایت اتاق بازرگانی به دنبال بازارهای خارجی باشند.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار