رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • روزنامه “وچرنی لیست” زاگرب یکی از مقالات خود را به معرفی “محمدرضا صادق” سفیر جدید ایران در کرواسی اختصاص داد.

  به گزارش عصرساري، روزنامه “وچرنی لیست” زاگرب در مقاله‌ای به معرفی “محمدرضا صادق” مشاور رسانه‌ای سابق روحانی که اخیرا به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران راهی کرواسی شده، پرداخت و نوشت: محمدرضا صادق سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کرواسی دوست نزدیک و همکار دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

  آقای صادق دارای نفوذ و قدرت سیاسی بسیار زیادی در ایران است.
  دکتر روحانی در دیدار با خانم کیتارویچ در ایران، گفت: در تبیین اهمیت کرواسی برای ایران می‌‌توانم به این نکته اشاره کنم که همکار و دوست خود را به عنوان سفیر به کرواسی اعزام داشتم.
  آقای محمدرضا صادق، ماه گذشته مسئولیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کرواسی را پذیرفت و استوارنامه خود را به خانم کلیندا گرابار کیتارویچ رئیس جمهوری کرواسی تقدیم کرد، او بلافاصله به ایران بازگشت تا برنامه‌ریزی و تدارک میزبانی از رئیس جمهور کرواسی با موفقیت انجام شود.
  محمدرضا صادق سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران، مشاور دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور کنونی ایران، از نوجوانی، دارای ارتباطات خلاقانه و روش‌هایی مبتکرانه برای تقویت و تحکیم پیوندهای اجتماعی بوده است.
  او از دوره تحصیل در دبیرستان به فراگیری و مطالعه دروس اسلامی پرداخته سپس به تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه تهران و پس از آن مطالعات و تحصیلات خود را در رشته علوم سیاسی و اندیشه‌های سیاسی ادامه داده است.
  محمدرضا صادق که اکنون 55 ساله است از 25 سالگی مسئولیت‌‌های مهمی را در ایران داشته، او طی سی و پنج سال گذشته مسئولیت‌های گوناگونی را بر عهده داشته است.
  آقای صادق موفق شد در چندین نوبت و در شرایطی دشوار و پرماجرا، خبرنگاران و نمایندگان افکار عمومی بین‌المللی را با قبول خطرات زیاد به مناطق جنگی همچون، سردشت و یا بانه و سایر محل‌های بمباران شیمیایی مردم بی‌دفاع “کرد” ببرد و حقایق را به آنها نشان دهد.
  گزارش‌های خبرنگاران اروپایی حاکیست که آقای صادق در آوریل سال 1986 صدها خبرنگار، پزشک، و دیده‌بان حقوق بشری را به “حلبچه” برده تا جنایت صدام در نسل‌کشی “مردم کرد” را نشان دهد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار